Liepos gale Panevėžio „Babilone“ duris pravers moderniausiomis technologijomis aprūpinta kino salė

Liepos mėnesio pabaigoje Panevėžyje duris atvers naujas į Lietuvą atkeliavęs kino teatras „Apollo Kino“, kurį kino mylėtojai galės rasti prekybos centre „Babilonas“. 

„Apollo kino“ priklauso Estijos įmonių grupei „Apollo Group“, kuri sėkmingai plečia savo plėtrą trijose Baltijos šalyse. Šiais metais „Apollo“ pristatė pirmąją Latvijoje „IMAX“ kino salę Rygos prekybos centre „Akropolis“, kuri galėjo pasigirti naujos kartos „IMAX“ lazeriniu projektoriumi ir dar patogesnėmis kėdėmis nei įprasta tokio pobūdžio salėse. Tikėtina, jog dėka „Apollo group“, „IMAX“ kino salė atkeliaus ir į Lietuvą.

Kol kas pirmasis kino „Apollo kino“ salių kompleksas, kurį pirmieji galės įvertinti panevėžiečiai, pasiūlys moderniausią kino salių įrangą – pradedant naujos kartos 4K ekranu, lazeriniu ultra-bright DP4K-60L projektoriumi ir užbaigiant itin patogiomis kėdėmis, kurios leis žiūrovui ne tik jaukiai įsitaisyti, bet ir pasijusti lyg jis žiūrėtų filmą namie. 

Kas yra tas DP4K-60L lazerinis projektorius?

Itin šviesus „Barco“ DP4K-60L projektorius – vienas iš labiausiai giriamų įrenginių kino teatrų rinkoje. Jis užtikrina precedento neturinčią vaizdo kokybę, tuo pačiu metu suvartodamas 40% mažiau energijos nei tos pačios šviesos ksenono projektoriai. Nereikia jokių lempų, o jo geras optinis efektyvumas ir ilgas tarnavimo laikas padeda sumažinti eksploatavimo išlaidas. 

Šio „Barco“ lazerinio projektoriaus ryškumas yra nuostabus, o jo bendra nuosavybės kaina iš tiesų yra maža. Įdomiausia ir tai, kaip teigia generalinis „Apollo Kino“ direktorius, jog tiek Estijoje, tiek Latvijoje įrengtose „Apollo kino“ salėse žiūrovų skaičius tik auga, nes kino teatrus lankanti auditorija mielai sumokės papildomą sumą, kad būtų visiškai panardinta į vaizdus, nei išleis pinigus eidama į įprastines technologijas turinčias sales. 

Lazeriniai fosforo projektoriai yra puikūs ne tik 4K ekranams, bet ir visiems kitiems ekranams. Jie atleidžia kino teatrus nuo su lempomis susijusių išlaidų ir sutaupo daug energijos, palyginti su tradiciniais ksenono projektoriais. O ir vaizdas išties priverčia pasijusti ypatingu kino nuotykio dalyviu.

Pirmieji žiūrovai Lietuvoje galės susipažinti su šiomis naujomis kino technologijos jau liepos pabaigoje, kai Panevėžyje duris atvers naujas kino kompleksas „Apollo Kino“. 

Moderniausiomis kino technologijomis  papuoštas „Apollo Kino“ siūlo įspūdingą reginį kine

Panevėžiečiams liepos mėnesio pabaigoje duris pravers moderniausiomis kino teatrų technologijomis papuoštas kino salių kompleksas „Apollo kino“, kurį kinui prijaučiantys žiūrovai galės rasti prekybos centre „Babilonas“.

Kad įvertinti visą siūlomų salių potencialą ir filmų grožį, filmus reikia rinktis atsakingai. Vieni iš jų leis pasinerti į svajingas keliones ir suteikti nemažai peno apmastymams po jų pabaigos, o kiti suteiks neišdildomą įspūdį stebint efektingai atrodančias gaudynes, galingus superherojų susidūrimus ir iš kosmoso platybių atkeliavusius ateivius, norinčius užgrobti Žemę. Būtent pastarieji prabangiausias specialiaisiais efektais papuošti filmai ir leis įvertinti visą „Apollo kino“ salių potencialą.
Pristatome penkis filmus, kurių nevalia praleisti naujose Panevėžio „Babilone“ įsikūrusiose „Apollo“ kino salėse:
„Kartą Holivude“ („Once Upon a Time in Hollywood“)

Pristatinėti kultinio Holivudo režisieriaus ir dviejų „Oskarų“ laureato Quentino Tarantino tikrai nereikia. Visi mes žinome jo ypatingus ir įtraukiančius kriminalinius trilerius „Pasiutę šunys“ (Reservoir Dogs), „Bulvarinis skaitalas“ (Pulp Fiction), „Džekė Braun“ (Jackie Brown), du kino kritikus ir žiūrovus sužavėjusius vesternus „Ištrūkęs Džango“ (Django Unchained), „Grėsmingasis aštuonetas“ (Hateful Eight), Azijos kiną pagerbiančią duoklę pavadinimu „Nužudyti Bilą“ (Kill Bill), nesuprastą, bet įtampos nestokojantį „grindhouse“ stiliaus chuliganišką projektą „Mirties įrodymas“ (Death Proof) ir aišku aštuoniems „Oskarams“ nominuotą karinę satyrą „Negarbingi šunsnukiai“ (Inglourious Basterds). 

Šiais metais, po ketverių metų pertraukos nuo savo paskutiniojo filmo, režisierius nusprendė grįžti ten, nuo ko ir pradėjo savo sėkmingą karjerą – kriminalinio žanro. Devintuoju ir priešpaskutiniu (režisierius žada baigti karjera ties 10-uoju filmu) jo karjeros projektu tapo išgalvota, bet su tikrais faktais susipynusi istorija apie Holivudą ir labai neramų 1969 metų laikotarpį JAV, kai šalyje siautėjo „žvaigždžių žudikų“ gauja, kuriai vadovavo Charlesas Mansonas. 

Naująjį Quentino Tarantino filmą „Kartą Holivude“ (Once Upon a Time in Hollywood), kuriame pagrindinius vaidmenis atliko Leonardo DiCaprio, Bradas Pittas ir Margot Robbie, o antraplaniuose galima išvysti likusią Holivudo grietinėlę, Lietuvos žiūrovai išvys jau visai netrukus – rugpjūčio 9 dieną. 

„Žaislų istorija 4“ (Toy Story 4)

Kai prieš devynerius metus mes lyg ir pasakėme „sudie“ šiai ypatingai nuo 1995 metų vystomai istorijai, studijai „Pixar“ nusprendė mus vėl pradžiuginti ir pristatyti naujas Bazo ir Vudžio draugystės peripetijas. 

25-ojo „Žaislų istorijos“ (Toy Story) jubiliejaus proga, tiek maži, tiek ir dideli žiūrovai, kurie augo žiūrėdami pirmuosius filmus, turės ne tik ypatingą galimybę pasinerti į dar platesnį ir daugiau nutrūktgalviškų nuotykių turintį pasaulį, bet ir kino ekrane išvysti aukščiausio lygio animaciją, kurios tobulinimui filmuko kūrėjai skyrė beveik dešimtmetį.

Tokio reginio nevalia praleisti. O kad įspūdžiai būtų dar geresnį, filmą „Žaislų istorija 4“ (Toy Story), kurio premjera numatyta šių metų rugpjūčio 9 dieną, privaloma pasižiūrėti moderniose ir naujomis technologijomis galinčiose pasigirti kino salėje.

„Tas: 2 dalis“ (IT: Chapter 2)

Puikūs žiūrovų ir kino kritikų įvertinimai, itin taikli žymiojo rašytojo Stepheno Kingo romano „Tas“ (IT) ekranizacija ir dar stulbinantis pasirodymas viso pasaulio kino teatruose atnešęs studijai „Warner Bros.“ 700 milijonų dolerių – tai tik keli 2017 metais pasirodžiusios režisieriaus Andy Muschietti juostos pasiekimai. 

Antroji „Tas“ dalis, kuriai irgi prognozuojamos neregėtos finansinės aukštumos, stebina dar ir tuo, jog filme pagrindinius vaidmenis atliks itin talentingi A klasės Holivudo aktoriai – Jamesas McAvoy‘us („Sklimas“, „Purvas“, Iksmenai: Pirma klasė), Jessica Chastain („Pokerio princesė“, „Tarp žvaigždžių“, „Gyvenimo medis“) ir Billas Haderis („Užkibo“, „Kietakiaušiai“, „Baris“), kuriems atiteko suaugusiųjų „Nevykėlių klubo“ narių vaidmenys. 

Daug siaubo scenų, daug keistų ir labai kraupiai atrodančių dekoracijų, šiurpą keliantis klounas Penivaisas ir nelygi kova su blogiu taps bene svarbiausiu rudens kino sezono siaubo žanro atstovu, kurio premjera Lietuvoje suplanuota  rugsėjo 6 dieną. 

„Terminatorius: tamsus likimas“ (Terminator: Dark Fate)

1984 metais pirmą kartą kino ekranuose pasirodęs legendinis „Terminatorius“ (The Terminator) padarė ne tik šiokį tokį perversmą fantastiniame žanre, bet ir į padanges iškėlė du būsimus Holivudo grandus – režisierių Jamesą Cameroną, kuriam vėliau bus lemta pelnyti „Oskarą“ už „Titaniką“ (Titanic), bei Arnoldą Schwarzeneggerį, kuris akimirksniu tapo tikru įkvėpėju sporto salėse besilankantiems jaunuoliams. 

Tiesa, pirmasis filmas padarė tik pusę darbo, nes tikru fantastinio veiksmo filmo etalonu tapo po septynerių metų kino ekranus pasiekęs tęsinys, kuriame buvo panaudotos pačios moderniausios tų laikų specialiųjų efektų technologijos, leidusios žiūrovams patirti neužmirštamas akimirkas kino salėse.  

Po antrosios dalies Jamesas Cameronas nusprendė palikti šią istoriją ir susikoncentruoti ties kitais projektais, o Holivudo kino studijos toliau bandė vystyti mums visiems žinomą žmonių ir mašinų kovą dėl geresnės ateities. Tik be Jameso Camerono tai buvo jau ne tas… Ir dabar, po 28 metų, Jamesas Cameronas sugrįžta kaip prodiuseris su tiesioginiu antrosios dalies pratęsimu, kurį sukūrė „Deadpool“ režisierius Timas Milleris.

Įspūdingi specialieji efektai, legendinės istorijos pratęsimas ir aišku Arnoldas Schwarzeneggeris su Linda Hamilton priešaky garantuoja puikią ir neužmirštamą pramogą kino salėje su filmu „Terminatorius: tamsus likimas“ (Terminator: Dark Fate) jau nuo lapkričio 1 dienos. 

„Žvaigždžių karai: Skaivokerių iškilimas“ (Star Wars: The Rise of Skywalker)

Virš keturiasdešimties metų gyvuojanti George‘o Lucaso sukurta kino epopėja „Žvaigždžių karai“ (Star Wars) eina į pabaigą. Paskutiniuoju visiems mums žinomos istorijos akordu taps gruodžio 20 dieną Lietuvoje pasirodysiantis devintasis epizodas, kuriame galiausiai bus užbaigta neįtikėtina Skaivokerių saga.

Į finalinio filmo „Žvaigždžių karai: Skaivokerių iškilimas“ (Star Wars: The Rise of Skywalker) režisieriaus kėdę vėl atsisėdo J.J. Abramsas, kuris 2015 metais grąžino mus į tolimą tolimą visatą, pristatydamas ne tik naujus herojus, bet ir atidavęs duoklę legendiniams personažams, dėl kurių mes ir pamilome šį reginį. Pasak režisieriaus, tai bus dėmesio verta pabaiga, kurioje bus atsakyta į visus svarbius sagos klausimus, kurie kamavo žiūrovus dar nuo šeštojo epizodo pasirodymo. Be jokių abejonių, be įdomaus siužeto ir netikėtų istorijos vingių, žiūrovams bus paruošta dar ir didelė dozė kokybiškai atrodančių specialiųjų efektų, kurie suteiks peržiūrai savito svorio.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: