„Lietkabelis” nugalėjo „Šiaulius”

„Betsafe–LKL“ čempionate traumų pakirstas Panevėžio „Lietkabelis“ (14/8) „Šiaulius“ (6/14) priėmė neturėdamas komandos lyderio Žanio Peinerio ir Gintaro Leonavičiaus savo gretose. Tačiau Lorenzo Williamso vedamiems „Lietkabelio“ krepšininkams, traumos iškovoti pergalės nesutrukdė.

Aikštės šeimininkai tik po pertraukos sugebėjo pabėgti bei įrodyti savo pranašumą ir 94:83 (24:27; 27:18; 25:20; nugalėjo svečius iš Šiaulių.

Šiose rungtynėse „Lietkabeliui“ dėl traumos negalėjo padėti G Leonavičius ir sergantis Ž. Peineris, todėl Ramūnas Butautas turėjo verstis tik su trimis gynėjais: L. Williamsu, Luku Aukštikalniu ir šviežiai prie komandos prisijungusiu Arnu Velička.

Ž. Peinerio netektis turėjo pasijusti itin smarkiai, kadangi latvis „Betsafe–LKL“ pirmenybėse renka po 12,2 taško ir yra vienintelis komandos krepšininkas turintis dviženklį taškų vidurkį. Vis dėlto, L. Williamsas iškart parodė, kad yra pasiruošęs užkamšyti visas skyles ir iš pirmų 13 komandos taškų pelnė 10. Vis dėlto, nepaisant itin gero L. Williamso žaidimo, po pirmųjų 10 minučių priekyje buvo „Šiauliai“ (27:24).

Antrajame kėlinyje L. Williamsas prie savo taškų sąskaitos pridėjo dar 6 taškus, iš viso pirmąją rungtynių dalį užbaigė su 16, o „Lietkabelis“ jau po antrojo kėlinio buvo priekyje 51:45.

Panevėžiečiai po pertraukos ir toliau tendencingai didino savo pranašumą ir prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 69:58. O ketvirtajame kėlinyje aikštės šeimininkai nepaliko jokios intrigos, kėlinį pradėjo spurtu 12:3 ir iškovojo užtikrintą, jau 14-ą pergalę.

„Lietkabelis“ šia pergale nutraukė dviejų iš eilės pralaimėjimų seriją, kai „Šiauliams“ tai buvo jau trečias pralaimėjimas paeiliui.

„Lietkabelis“: Lorenzo Williamsas 24 (5/8 tritaškiai), Lukas Aukštikalnis 14, Kšištofas Lavrinovičius 13, Simas Jasaitis ir Darjušas Lavrinovičius po 9.

„Šiauliai“: Arminas Urbutis 18, Laurynas Birutis 13, Kristupas Žemaitis ir Akeemas Wrightas po 11.