„Lietkabelis” nugalėjo „Žalgirį“

Pirmąją pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pasiekė Panevėžio „Lietkabelio“ (1/2) ekipa, kuri svečiuose 72:61 (13:19, 20:17, 29:11, 10:14) nugalėjo titulą ginančią Kauno „Žalgirio“ (2/1) komandą.

Rungtynių pradžia „Žalgiriui“ žadėjo nemažai – per pusę ketvirčio „Lietkabeliui“ buvo leista pataikyti vos du metimus, kas lėmė atotrūkį 14:5. Vis tik klaidos šeimininkams kainavo brangiai: jomis pasinaudoję varžovai artėjo, o antrajame ketvirtyje jau „Žalgiriui“ teko ilgai laukti pirmųjų taškų. Tai užtruko daugiau nei 4 minutes, po kurių svečiai jau buvo perėmę iniciatyvą, o Gabrielius Maldūnas pasižymėjo galingu dėjimu – 23:21.

Vis tik Joffrey Lauvergne’as gerai atliko darbą abejose aikštės pusėse, atakavo be klaidų, pasižymėjo ir bloku, o jo ir Luko Lekavičiaus tandemas sukūrė atkarpą 10:3, tad „Žalgiris“ persvėrė rezultatą ir po pirmos mačo dalies pirmavo 36:33.

6 tritaškiai – tiek per trečią kėlinį pataikė „Lietkabelis“, puikiai išnaudojęs progas ir „Žalgirio“ klaidas. Šis ketvirtis buvo geriausias panevėžiečiams ir skirtumas augo iki 15 taškų (62:47), o ketvirtajame abi komandos rodė skurdoką puolimą ir situacija kardinaliai nekito – priekyje buvęs „Lietkabelis“ neleido oponentams pagalvoti apie pergalę.

„Lietkabelis“: Kyle’as Vinalesas 24 (5/9 trit., 6 rez. perd.), Paulius Valinskas 13, Margiris Normantas 10, Gabrielius Maldūnas 9 (6 atk. kam.), Erikas Venskus, Marinas Maričius, Gytis Masiulis (6 atk. kam.) ir Vytenis Lipkevičius – po 3.

„Žalgiris“: Augustine’as Rubitas 11, Joffrey Lauvergne’as 10, Steve’as Vasturia 9 (1/5 trit.), Thomasas Walkupas ir Marius Grigonis (1/6 trit.) – po 7, Artūras Milaknis 5.