„Lietkabelis” nukovė „Neptūną“ ir tapo vienvaldžiu lyderiu

Panevėžio „Lietkabelis“ tapo vienintele komanda „Betsafe-LKL“ čempionate žengiančia be pralaimėjimų.

Trečiajame kėlinyje 15 taškų pranašumą susikrovę Artūro Štalbergo auklėtiniai 88:76 įveikė Klaipėdos „Neptūną“.

„Neptūno“ neišgelbėjo net šio sezono naudingumo rekordą užfiksavęs Arnas Butkevičius. Puolėjas per 33 minutes pelnė 19 taškų, atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 4 kamuolius ir surinko 34 naudingumo balus.

„Lietkabelio“ gretose 16 taškų pelnė Adas Juškevičius. Donatas Tarolis surinko 15 taškų, Kšištofas Lavrinovičius pridėjo 14 taškų, Vaidas Čepukaitis – 12.

Klaipėdiečių ekipoje 15 taškų pridėjo Simas Galdikas, Juanas Palaciosas įmetė 13, Edgaras Želionis pelnė 9 taškus ir atkovojo 8 kamuolius.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje antrąją techninę pražangą užsidirbęs „Neptūno“ strategas Kazys Maksvytis buvo išprašytas iš aikštelės.

Per pirmąją rungtynių dalį nei viena komanda neturėjo didesnės nei 6 taškų persvaros. Po dviejų kėlinių „Lietkabelis“ turėjo 3 taškų pranašumą (37:34).

„Labai sunkios rungtynės, „Neptūnas“ žaidžia agresyviai, – po pirmosios rungtynių dalies kalbėjo „Lietkabelio“ puolėjas Kšištofas Lavrinovičius. – Jie priverčia mus pavargti, todėl nepataikom savų metimų.“

Po ilgosios pertraukos nutolę panevėžiečiai susikrovė net 15 taškų persvarą (57:42).

Likus porai minučių iki mačo pabaigos „Neptūnas“ priartėjo iki 9 taškų (81:72). Visgi, „Lietkabelis“ išsaugojo pranašumą ir šventė pergalę (88:76).