Kklietkabelis.lt nuotr.

„Lietkabelis“ po pratęsimo palaužė Alytaus „Dzūkijos“ komandą

Sunkią pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pasiekė Panevėžio „Lietkabelio“ (16/8) ekipa, kuri išvykoje 96:90 (19:20, 17:19, 27:22, 22:24, 11:5) po pratęsimo palaužė Alytaus „Dzūkijos“ (7/14) komandą.

Per pirmąją mačo dalį vyko atkakli kova taškas į tašką ir nė vienai komandai nepavyko įgyti didesnio nei 4 taškų pranašumo, o sužaidus du kėlinius „Dzūkija“ pirmavo 39:36.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje nesikeitė – toliau vyko arti kova, tačiau „Lietkabelis“ jau sugebėjo kiek atsiplėšti, kai po atkarpos 8:2 įgijo 7 taškų atotrūkį – 58:51. Vis dėlto šeimininkai sėkmingiau baigė ketvirtį ir po trisdešimties žaidimo minučių deficitą sumažino iki vieno tikslaus metimo – 61:63.

Ketvirtajame kėlinyje svečiai vėl pabandė pabėgti į priekį – spurtas 8:2 suteikė didžiausią pranašumą – 77:68. Dzūkai nenuleido rankų ir pasivijo varžovus – 83:84. Per paskutinę minutę kelios panevėžiečių atakos baigėsi nesėkmingai, o pražanga sustabdytas Kristupas Žemaitis sumetė abi baudas – 85:84. „Lietkabelis“ turėjo 5 sekundes, per kurias Paulius Valinskas išprovokavo pražangą, bet realizavo tik antrąją baudą (85:85), o alytiškiai per 2,5 sek. atakos nesurezgė.

Pratęsime Nenado Čanako auklėtiniai startavo galingai – pelnė 7 taškus be atsako – 92:85. Dzūkai surengė dvi sėkmingas atakas iš eilės (90:92) ir dar turėjo galimybę išlyginti rezultatą, bet Paulius Danisevičius greitoje atakoje prametė iš po krepšio, o P.Valinskas pataikė dvitaškį – 94:90. Simas Jasaitis prametė tritaškį, o Gytis Masiulis baudų metimais (96:90), likus 26 sekundes, įtvirtino panevėžiečių pergalę.

„Dzūkija“: Matas Jucikas 18 (16,5 min.), Kristupas Žemaitis (2/5 tritaškiai, 5 atk. kam.), Giedrius Staniulis (8 atk. kam.) ir Simas Jasaitis (3/6 tritaškiai) po 14, Paolo Marinelli 10 (6 rez. perd.).

„Lietkabelis“: Gytis Masiulis 26 (11 atk. kam., 40 naud. bal.), Paulius Valinskas 23 (4 atk. kam., 5 rez. perd., 29 naud. bal.), Kyle‘as Vinalesas 21 (9/19 metimai, 6 kld.), Vytenis Lipkevičius 9, Džordže Gagičius ir Gabrielius Maldūnas po 6.