„Lietkabelis” pralaimėjo Kauno „Žalgiriui”

Pirmąjį pralaimėjimą Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (2/1) klubas, kuris svečiuose 69:96 (27:22, 18:26, 10:25, 14:23) neprilygo titulą ginančiam Kauno „Žalgiriui“ (4/0).

Rungtynės prasidėjo abejoms komandoms vienodu tempu renkant taškus – 11:11 sužaidus 4 minutes. Tuomet Tomas Dimša pataikė du tritaškius iš eilės ir „Lietkabelis“ truktelėjo į priekį – 17:11. Žalgiriečiai buvo priartėję iki 22:25, bet paskutinę kėlinio sekundę Marius Valinskas pataikė dvitaškį – 27:22.

Antrajame ketvirtyje sužaidus kiek daugiau nei 3 minutes „Lietkabelis“ dar kontroliavo situaciją (34:29), bet „Žalgiris“ išlygino rezultatą (34:34), o netrukus ir po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį – 37:36. Iki pirmos susitikimo dalies toli kauniečiams atitrūkti nepavyko – 48:45.

Po didžiosios pertraukos „Žalgiris“ iškart šovė į priekį – atkarpa 8:0 leido pirmą kartą susikurti dviženklį pranašumą – 56:45. Toliau LKL čempionų gynyboje strigę panevėžiečiai sunkiai rinko taškus, o tuo pasinaudoję šeimininkai po trijų kėlinių buvo toli priekyje – 73:55.

Paskutiniajame kėlinyje žalgiriečiai nenorėjo atleisti vadžių ir pelnė dar 6 taškus iš eilės – 79:55. Per likusį laiką situacija nė kiek nepasikeitė ir šeimininkai pasiekė pergalę daugiau nei 20 taškų skirtumu.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas ir Zachas Leday‘us (3/3 tritaškiai, 6 rez. perd.) po 15, Alexas Perezas 12, Marius Grigonis (3/3 tritaškiai) ir Paulius Jankūnas po 11.

„Lietkabelis“: Martynas Sajus 17 (5 atk. kam.), Marius Valinskas 12 (11 min.), Tomas Dimša 9 (2/7 tritaškiai), Femi Olujobi 8.