Kklietkabelis.lt nuotr.

„Lietkabelis” pralaimėjo „Rytui“

Nesėkmę „Betsafe-LKL“ pirmenybėse patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (2/3) ekipa, kuri išvykoje 71:85 (15:19, 26:21, 14:22, 16:23) nusileido Vilniaus „Ryto“ (3/1) krepšininkams.

Susitikimas prasidėjo labai lygiai, o ekipos viena po kitos keitėsi metimais. Vos pabandžius „Lietkabeliui“ atitrūkti, „Rytas“ lygino rezultatą (14:14), o prie to prisidėjo ir ekipos naujokas Marko Tejičius. Pirmą kėlinį tritaškių su sirena uždarė Kennethas Smithas, tad tik tai leido vilniečiams pirmauti 19:15. Antrajame kėlinyje situacija buvo panaši, nė viena ekipa nepabėgo labiau, o Gedimino Oreliko tolimas šūvis suteikė svečiams minimalią persvarą – 41:40. Jam tai buvo antrasis mačo tolimas metimas.

Vilniečių gretose po pirmos mačo dalies ryškiausias buvo Ivanas Buva, pelnęs 14 taškų ir atkovojęs 5 kamuolius per 12 minučių.

„Rytas“ po didžiosios pertraukos pridėjo tris tolimus metimus, surengė atkarpą 16:4 ir taip atitrūko – 56:45. Panevėžio ekipa šiek tiek sumažino atsilikimą, tačiau po trijų kėlinių ekipas skyrė 7 taškai – 55:62. Vis tik intriga dar liko, nes laiko atsitiesti „Lietkabelis“ turėjo. Dž.Gagičius dominavo savo aikštės pusėje, krovė į krepšį, pataikė su pražanga, tad komandas skyrė jau tik 5 taškai – 64:69. Liko pusė ketvirčio, Nikola Radičevičius pataikė abi baudas (66:69), tačiau T.Leissneris ir A.Butkevičius taip pat neklydo, o G.Radzevičius pataikė labai reikšmingą tolimą metimą – 76:67.

Liko pusketvirtos minutės, G.Radzevičius su K.Smithu kūrė dar vieną gražų epizodą, po kurio „Rytui“ beliko žingsnis iki pergalės – 80:69.

T.Leissneris įpusėjus ketvirtam kėliniui paliko aikštę, nes pasijuto blogai. Jį išlydėjo medikai.

„Ryto“ komanda pataikė 9 tolimus metimus, iš kurių 3 pridėjo G.Radzevičius 2 – K.Smithas. „Lietkabelio“ ekipa įmetė 5 tritaškius (po 2 – G.Oreliko ir K.Žemaičio sąskaitoje).

Nugalėtojų gretose su 20 taškų išsiskyrė I.Buva, po 15 pelnė A.Butkevičius ir G.Radzevičius, o panevėžiečiams 19 taškų pelnė Dž.Gagičius, 10 – G.Orelikas.

„Rytas“: Ivanas Buva 20 (7 atk. kam.), Arnas Butkevičius (1/4 trit., 5 atk. kam.) ir Gytis Radzevičius (3/4 trit.) – po 15, Vaidas Kariniauskas 11, Tanneris Leissneris ir Kennethas Smithas (5 atk. kam., 6 rez. perd.) – po 8.

„Lietkabelis“: Džordže Gagičius 19 (4 atk. kam.), Gediminas Orelikas 10, Kristupas Žemaitis 9, Nikola Radičevičius (6 rez. perd.) ir Panagiotis Kalaitzakis (2/9 „iš žaidimo“) – po 7, Dovydas Giedraitis 6.