„Lietkabelis” sutriuškino „Neptūną”

Po netikėtos pergalės prieš Kauno „Žalgirį“ apsukų nesumažinęs Panevėžio „Lietkabelio“ (12/6) klubas „Betsafe-LKL“ čempionate pasiekė dar vieną saldžią pergalę ir turnyrinėje lentelėje pakilo į antrąją vietą.

Nenado Čanako auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje 102:64 (30:14, 22:21, 32:14, 18:15) sutriuškino Klaipėdos „Neptūną“ (10/8) bei pasiekę trečiąją pergalę iš eilės aplenkė Vilniaus „Ryto“ krepšininkus.

Nugalėtojus į priekį vedė karjeros rungtynes sužaidęs Martynas Sajus, kuris per 22 minutes pelnė 24 taškus (11/11 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 3 kamuolius ir surinko 29 naudingumo balus.

Po krepšiais dominavęs „Lietkabelis“ dar per pirmas tris minutes atsiplėšė nuo klaipėdiečių 13:2, o antrajame ketvirtyje, spurto 13:0 dėka, jau triuškino gynyboje problemų turėjusius varžovus 48:25.

Antroje mačo pusėje „Neptūnui“ atkurti intrigos nepavyko. Bejėgiškai atrodžiusi uostamiesčio ekipa leido šeimininkams toliau bėgti bei likus žaisti 10 minučių jau buvo atsilikusi net 49:84.

Net ir turėdama triuškinančią persvarą, Panevėžio komanda ketvirtajame kėlinyje neatsipalaidavo ir dar kiek padidinusi skirtumą privertė Tomo Rinkevičiaus auklėtinius patirti didžiausią sezono pralaimėjimą.

Pirmą kartą šį sezoną triženklį taškų skaičių pasiekusi N. Čanako kariauna dvitaškius metė net 75 proc. taiklumu (27/36). Taikliau šį sezoną yra atakavęs tik „Žalgiris“ (78 proc.) ir Utenos „Juventus“ (77 proc.).

Tuo metu „Neptūnas“ dvitaškius metė 44 proc. taiklumu (16/36). Kovą dėl atšokusių kamuolių klaipėdiečiai pralaimėjo net 17:43. Tritaškius abi ekipos metė 37 proc. taiklumu.

Panevėžiečių gretose debiutavęs Gilvydas Biruta per 13 minučių į buvusios savo komandos krepšį įmetė 5 taškus (2/2 dvit., 1/1 baud.). Puolėjas dar ir atkovojo 2 kamuolius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Lietkabelis“: Martynas Sajus 24 (29 n.b.), Margiris Normantas 17, Željko Šakičius 13 (7 atk. kam.), Rihardas Kuksikas 11, Tomas Dimša 10 (7 rez. perd.).

„Neptūnas“: Osvaldas Olisevičius 10, Žygimantas Janavičius, Matas Jogėla ir Darrinas Dorsey po 8.