Kklietkabelis.lt nuotr.

„Lietkabelis” sutriuškino Vroclavo „Šlask“ ekipą

Panevėžio „Lietkabelio“ (5/5) klubas toliau sėkmingai rungtyniauja Europos taurėje. A grupės mače namuose 88:65 (29:19, 21:19, 17:9, 21:18) buvo užtikrintai nugalėta Andrejaus Urlepo treniruojama Vroclavo „Šlask“ (1/8) ekipa.

Pirmąją abiejų komandų akistatą Lenkijoje 70:59 laimėjo „Lietkabelis“.

Tai pirmas kartas, kai „Lietkabelis“ laimi Europos taurėje du mačus paeiliui.

Primename, kad prieš šį susitikimą koronavirusas „Lietkabelyje“ diagnozuotas Nikola Radičevičiui.

Panevėžiečiai mačo kontrolę į savo rankas perėmė nuo pirmųjų minučių. Ketvirčiui įpusėjus, Džordže Gagičiaus baudų metimais didino jų persvarą iki 12 taškų (15:3). Įsibėgėjęs „Lietkabelis“ toliau sparčiai diino persvarą – Vytenio Lipkevičiaus penkių taškų atkarpa ją pavertė 16 taškų (25:9). Per likusį laiką Lenkijos klubui pavyko šeimininkus pristabdyti, bet po dešimties minučių panevėžiečiai turėjo solidų pranašumą – 29:19.

Antrąjį ketvirtį „Šlask“ pradėjo atkarpa 5:0 ir Nenadas Čanakas iškart griebėsi minutės pertraukėlės (24:29). Po jos po tritaškį į svečių krepšį įsmeigė Vytenis Lipkevičius bei Grantas Vasiliauskas, du taškus pridėjo Kasparas Bėrzinis ir „Lietkabelis“ vėl turėjo dviženklį pranašumą (37:24). Solidų pranašumą panevėžiečiai išlaikė iki antrojo kėlinio pabaigos ir pirmąją mačo dalį laimėjo 50:38.

Panagiotis Kalaitzakis buvo aktyvus puolime ir taip Panevėžio ekipos persvara augo (55:41), dar keturis taškus paeiliui netrukus pelnė ir Džordže Gagičius – 60:43. Ivanas Ramljakas ėmė mažinti „Šlask“ atsilikimą (47:60), tiesa, netrukus Lenkijos ekipos suolas buvo nubaustas technine pražanga, o po minutės ją gavo ir treneris Andrejus Urlepas. „Lietkabelio“ persvara augo iki triuškinamos (67:47) ir po trijų kėlinių N.Čanako auklėtiniai buvo priekyje būtent tokiu rezultatu.

Paskutiniame kėlinyje „Lietkabelis“ iniciatyvos nepaleido ir finišavo sėkmingai. Kristupo Žemaičio ir Vytenio Lipkevičiaus tritaškiai žudė varžovus galutinai (79:51) ir nors pabaigoje šeimininkai kiek atsipalaidavo, Panevėžio sirgaliai galėjo džiaugtis pergale.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 18, Vytenis Lipkevičius 16 (3/4 trit.), Džordže Gagičius 14, Dovydas Giedraitis 10, Grantas Vasiliauskas ir Kristupas Žemaitis (8 atk. kam., 6 rez. perd.) – po 8.

„Šlask“: Kodi Justice’as 13 (3/8 trit.), Jakubas Karolakas (3/8 trit.) ir Aleksanderis Dziewa – po 11, Cyrilas Langevine’as 9, Ivanas Ramljakas 7 (5 atk. kam.).