„Lietkabeliui” pasirodymas Čempionų lygoje baigtas

Panevėžio „Lietkabelio“ sužaidė antrąjį FIBA Čempionų lygos aštuntfinalio mačą – namie 88:90 (31:25, 23:23, 19:21, 15:21) nusileido Saragosos „Casademont“ klubui. Serija iki dviejų pergalių buvo pralaimėta 0:2.

Panevėžio komanda rungtynes pradėjo geriau ir atitrūko 7:2, o tolimų metimų dėka atotrūkį pavyko išlaikyti – 18:10. „Lietkabelio“ puolimas veikė darniai ir po Gabrieliaus Maldūno metimo komandas skyrė kol kas rekordinis skirtumas (26:17). Galiausiai po pirmo kėlinio pirmauti pavyko 31:25.

Saragosos komanda kurį laiką nepaleido „Lietkabelio“ į priekį labiau, tačiau Rihardas Kuksikas atsakė tritaškiu, o Tomas Dimša tolimu metimu skirtumą pavertė dviženkliu – 42:32. Tolimi metimai toliau pagirtinai siekė tikslą, leisdami šeimininkams pirmauti (53:43), tačiau Dylanas Ennisas pataikė iš toli taip pat, Robinas Benzingas irgi nešovė pro šoną ir galiausiai „Lietkabelio“ persvara aptirpo – 54:48.

Po ilgosios pertraukos puolimas jau nebuvo toks sklandus, tačiau dvyliktąjį panevėžiečių tritaškį įmetęs Željko Šakičius padėjo išsilaikyti priekyje – 66:56. Varžovams ėmus artintis Margiris Normantas švystelėjo tritaškį su pražanga (70:63), bet ketvirtį svečiai baigė dar dviem tritaškiais – 69:73.

Ispanai tik ketvirtojo kėlinio viduryje pirmą kartą išsiveržė į priekį – 80:77. Likus žaisti 2 minutes rezultatas vėl buvo lygus (83:83), o Ž.Šakičius išmetęs tritaškį krito po kontakto su varžovu ir buvo nubaustas technine pražanga. Po minutės T.Dimša jau tik sušvelnino rezultatą – 85:87. Likus žaisti 20 sekundžių situaciją jis jau gerino tritaškiu – 88:89. Varžovai tada pataikė tik vieną baudos metimą, o „Lietkabelio“ šansą pakeisti mačo baigtį nubraukė Martyno Sajaus pražanga puolime.

Pirmą tarpusavio mačą aštuntfinalyje „Lietkabelis“ pralaimėjo 67:76.

Rungtynės pasižymėjo fantastiška tritaškių metimų kokybe. „Casademont“ metė 56 tritaškių taiklumu (15/27), o „Lietkabelis“ – net 64 procentų taiklumu (16/25). Kovą dėl kamuolių panevėžiečiai pralaimėjo 19:31.

„Lietkabelis“: Tomas Dimša 18 (5 rez. perd.), Željko Šakičius 17 (4/5 tritaškių, 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Paulius Valinskas 11, Martynas Sajus ir Margiris Normantas (3/4 tritaškių) po 10, Vytenis Lipkevičius 9 (5 rez. perd.).

„Casademont“: Nicolas Brussino 21 (5/7 tritaškių), Dylanas Ennisas 19 (7 rez. perd.), Jasonas Thompsonas 13 (7 atk. kam.), Rodrigo San Miguelis (3/5 tritaškių) ir Carlosas Alocenas (5 rez. perd.) po 9.