Lietuva balandžio 8-ąją

Lietuva balandžio 8-ąją, primena ELTA:

1849 m. Žieveliškėje, Kražių valsčiuje, gimė tautosakininkas, poetas, publicistas, knygnešys Mečislovas Davainis Silvestraitis. Mirė 1919 m. 

1989 m. atkurta Lietuvos agronomų sąjunga, veikusi 1921–1940 metais.

1990 m. sovietų desantininkai Vilniuje bandė užgrobti Spaudos rūmus, to padaryti jiems neleido prie rūmų susirinkę žmonės. Per naktį prie Spaudos rūmų vyko improvizuotas roko festivalis „Spaudos rūmai 90“.

1997 m. Tarptautinė migracijos organizacija (TMO) iš Lietuvos į Indiją išsiuntė tris Indijos piliečius. Tai buvo pirma konkreti TMO parama Lietuvai sprendžiant nelegalių migrantų problemas.

1998 m. Lietuvoje akredituotiems užsienio diplomatams ir atstovybių administracijos darbuotojams panaikintas vizų režimas atvykstant į Lietuvą ar keliaujant per ją tranzitu. Lietuva buvo pirmoji asocijuota Europos Sąjungos valstybė, įtvirtinusi šią nuostatą.

2002 m. Suomijos koncernas „Kesko“ Vilniuje atidarė pirmąjį žemės ūkio technikos prekybos centrą.

2005 m. popiežiaus Jono Pauliaus II laidotuvių dieną „Katalikų pasaulio leidiniai“ išleido paskutinę jo knygą „Atmintis ir tapatybė. Pokalbiai tūkstantmečio sandūroje“, kurioje kalbama ne tik apie katalikų religinę bendruomenę, bet ir apie valstybės valdymo sistemas, demokratijos pliusus bei galimus pavojus, pasaulį ant XXI amžiaus slenksčio.

2014 m. mirė scenos veteranė, ilgametė Jaunimo teatro aktorė Irena Tamošiūnaitė. Jai buvo 78-eri.

2019 m. nustatyta, kad Gedimino kalne rasti 20-ties asmenų palaikai yra 1863–1864 m. sukilėlių, nužudytų Lukiškių aikštėje Vilniuje 1863–1864 m. Tarp atrastų palaikų – ir sukilimo vadų Zigmanto Sierakausko bei Konstantino Kalinausko.

Kai kuriuos įvairių metų balandžio 8 dienos įvykius priminė ELTA.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: