Lietuva gegužės 5-ąją

Lietuva gegužės 5-ąją, primena ELTA:

1892 m. gimė pulkininkas Jonas Variakojis, krašto apsaugos ministras 1929–1930 m. Mirė 1963 m. Čikagoje (JAV).

1912 m. Peterburge išėjo pirmasis legalus bolševikų dienraščio „Pravda“ numeris. Netrukus jis pradėjo eiti ir Lietuvoje.

1921 m. Meksika pripažino Lietuvą de jure.

1940 m. Telšiuose atidaryta pirmoji Lietuvoje filatelijos paroda.

1990 m. atkurta Lietuvos šaulių sąjunga.

1992 m. Lietuvos filatelininkų sąjunga tapo nuolatine Tarptautinės filatelininkų sąjungos nare.

2005 m. kelionę po visą Lietuvą iš sostinės geležinkelio stoties pradėjo vagonas-galerija su žinomų šalies grafikų darbais, įtrauktais į tarptautinį Baltijos šalių meno projektą „Rytoj yra dabar. Grafika“.

2006 m. Lietuvoje su oficialiu vizitu apsilankė Japonijos užsienio reikalų ministras Taras Asas. Tai buvo pirmasis šios šalies aukšto rango pareigūno apsilankymas Lietuvoje nuo diplomatinių santykių tarp abiejų valstybių atkūrimo 1991 m. spalio 10 d.

2006 m. prezidentas Valdas Adamkus ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Didžiuoju kryžiumi apdovanojo šalyje viešintį Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) prezidentą Jacques’ą Roge’ą.

2012 m. Klaipėdos universiteto sportinių šokių ansamblis „Žuvėdra“ Vienoje (Austrija) vykusiame Europos Lotynų Amerikos šokių ansamblių čempionate iškovojo aukso medalius. Klaipėdiečiai Europos čempionato nugalėtojais tapo aštuntąjį kartą.

2013 m. Kaune, šv. Apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje, aukotos šv. Mišios, skirtos arkikatedros 600 metų jubiliejui ir palaimintojo Jono Pauliaus II apsilankymo 20-mečiui. Šv. Mišias kartu su Lietuvos vyskupais ir kunigais aukojo popiežiaus ypatingasis pasiuntinys, Krokuvos arkivyskupas kardinolas Stanislawas Dziwiszas.

2014 m. Rusijos Federacija informavo apie Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos dvišalio susitarimo dėl papildomų pasitikėjimo ir saugumo priemonių nutraukimą. 2001 m. sudarytas susitarimas numatė, kad šalys kasmet keisis informacija apie įprastines karines pajėgas Lietuvos Respublikoje ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje pagal Įprastinės ginkluotės Europoje sutarties (CFE) reikalavimus.

Kai kuriuos įvairių metų gegužės 5 dienos įvykius priminė ELTA.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: