Lietuva rugsėjo 28-ąją

Lietuva rugsėjo 28-ąją, primena ELTA:

1867 m. Paragiuose, Tryškių valsčiuje, gimė prozininkė Sofija Ivanauskaitė-Pšibiliauskienė (Lazdynų Pelėda). Mirė 1926 m.

1919 m. įsteigta Lietuvos darbo federacija.

1926 m. Lietuva ir Sovietų Sąjunga sudarė Nepuolimo ir Neutraliteto sutartis.

1939 m. Sovietų Sąjunga ir Vokietija pasirašė Draugystės ir sienų nustatymo sutartį su slaptu papildomu protokolu – antruoju Molotovo-Ribentropo pakto protokolu. Lietuva atiteko Sovietų Sąjungos interesų sferai.

1944 m. KGB surengė pirmąją akciją – Vilniuje sušaudyta dešimt žmonių.

1993 m. prezidentas Algirdas Brazauskas skaitė pranešimą Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sesijoje Niujorke.

1994 m. Baltijos jūroje nuskendo keltas „Estonia“. Iš 1051 keleivio ir įgulos narių išsigelbėjo tik 139 žmonės. Iš keturių keltu plaukusių lietuvių žuvo trys.

1999 m. NATO būstinėje Briuselyje pristatyta Lietuvos pasirengimo narystei NATO programa. Lietuva buvo pirmoji iš devynių narystės siekusių šalių, pristačiusi šią programą.

2005 m. Vilniuje su oficialiu vizitu viešintis Moldovos prezidentas Vladimiras Voroninas ir Lietuvos užsienio reikalų ministras Antanas Valionis pasirašė dekretą dėl Moldovos ambasados Lietuvoje steigimo.

2006 m. su oficialiu vizitu Lenkijoje besilankančiam prezidentui Valdui Adamkui už nuolatinį dėmesį ir paramą Lietuvos ir Lenkijos verslo ryšių stiprinimui įteiktas Lenkijos ūkio rūmų garbės aukso medalis.

2009 m. eidamas 70-uosius metus mirė Lietuvos mokslų akademijos narys ekspertas profesorius habilituotas daktaras Gintautas Jurgis Česnys.

2009 m. eidama 72-uosius metus mirė pirmoji Lietuvos televizijos ir radijo diktorė Gražina Bigelytė.

2015 m. Lietuva užmezgė diplomatinius santykius su Vanuatu Respublika – salų valstybe Ramiajame vandenyne, Melanezijoje.

2017 m. po sunkios ligos mirė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, Lietuvos politikas, visuomenės veikėjas, politinis kalinys ir tremtinys Balys Gajauskas. Jam buvo 91-eri.

2018 m. dviejose Kauno rajono Zapyškio miestelio vietose Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro ir savivaldybės pastangomis pastatyti informaciniai stendai, kuriuose glaustai pateikta nuo XVI a. čia gyvenusios ir 1941 m. rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais sunaikintos žydų bendruomenės istorija.

2020 m. Lietuvoje su oficialiu vizitu lankėsi Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas su pirmąja ponia Brigitte Macron.

Kai kuriuos įvairių metų rugsėjo 28 dienos įvykius priminė ELTA.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: