Lietuva sausio 10-ąją

Lietuva sausio 10-ąją, primena ELTA:

1569 m. Liubline prasidėjo Lietuvos ir Lenkijos feodalų Seimas, kuriame nutarta, kad karalius bus renkamas bendrai abiem valstybėms, bus leidžiami bendri pinigai.

1939 m. Lietuvos Seimas priėmė Neutralumo įstatymą, kuriuo siekė užtikrinti Lietuvos nesikišimą ir nešališkumą karo atveju.

1991 m. Lietuvos užsienio reikalų ministerija kreipėsi į pasaulio kraštų vyriausybes ir parlamentus, įspėdama, kad tarybinė kariuomenė gali užimti Lietuvos parlamentą.

1994 m. Saugumo tarnybos generalinis direktorius Jurgis Jurgelis informavo visuomenę, kad Vilniuje, greta buvusio Tuskulėnų dvaro, yra palaidoti 1944–1947 metais KGB pastate nužudytų žmonių palaikai.

2000 m. Vilniuje atidarytas Italijos kultūros institutas.

2001 m. Kauno medicinos universiteto Akušerijos ir ginekologijos klinikoje gimė kūdikis iš užšaldyto embriono. Lietuvoje šis atvejis – pirmasis.

2003 m. Vilniaus šv. Jonų bažnyčioje inauguruotas 82-asis Vilniaus universiteto rektorius Benediktas Juodka.

2013 m. sulaukusi 80-ies metų mirė keramikė Liucija Šulgaitė.2017 m. eidamas 95-uosius mirė fleitininkas Augustinas Armonas.

2017 m. eidamas 58-uosius metus mirė Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narys Zigmantas Ardickas, vertęs iš anglų, prancūzų, ispanų, portugalų, vokiečių, italų, rusų, lenkų, bulgarų, katalonų, galiciečių, latvių, nyderlandų, lotynų, esperanto kalbų į lietuvių ir esperanto kalbas.

Kai kuriuos įvairių metų sausio 10 dienos įvykius priminė ELTA.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: