Lietuva sausio 22-ąją

Lietuva sausio 22-ąją, primena ELTA:

1921 m. Kaune įsteigtas Vytauto Didžiojo karo muziejus.

1928 m. Berlyne įvyko Lietuvos komunistų partijos organizuotas Lietuvos politinių emigrantų suvažiavimas.

1992 m. Vilniuje atidarytas Šiaurės kraštų informacijos biuras.

2002 m. Seimas ratifikavo tarptautinį susitarimą, apsaugantį kelto „Estonia“ žūties Baltijos jūroje vietą. Keltas, plaukęs iš Talino į Stokholmą, nuskendo 1994 metų rugsėjo 28-osios naktį. Iš 1051 keleivio išsigelbėjo 139 žmonės, iš keturių plaukusių lietuvių žuvo trys.

2003 m. Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje atidaryta Valstybės sienos apsaugos tarnybos Dubičių užkarda.

2009 m. už Lietuvos vardo garsinimą Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Lietuvos tūkstantmečio žvaigždė“ apdovanotas olimpinis čempionas ir Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) sporto čempionas disko metikas Virgilijus Alekna.

2010 m. prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Lietuvoje su labdaringa misija besilankantį garsų britų aktorių, UNICEF geros valios ambasadorių serą Rogerį Moore’ą ir jo žmoną Kristiną. Legendiniu Džeimso Bondo vaidmeniu išgarsėjusio aktoriaus vizito tikslas Lietuvoje buvo labdaros akcija „Švietimas Afganistano Goro provincijoje“, kurios metu surinktos aukos skiriamos mokyklų statybai Afganistano Goro provincijoje.

2014 m. eidamas 89-uosius metus mirė garsus vitražininkas Kazys Morkūnas.

2018 m. po sunkios ligos mirė Lietuvos rašytojų sąjungos narys prozininkas, literatūros kritikas Alfonsas Bieliauskas. Jam buvo 94-eri.

2020 m. disidentas, aktyvus Lietuvos laisvės lygos narys, žurnalo „Laisvės Šauklys“ bendraautoris, žurnalistas, rašytojas, vienas iš pasaulyje didelio atgarsio sulaukusio laisvės dokumento „45 pabaltijiečių memorandumas“ iniciatorių ir rengėjų vilnietis kunigas Julius Sasnauskas tapo Vilniaus miesto garbės piliečiu.

Kai kuriuos įvairių metų sausio 22 dienos įvykius priminė ELTA.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: