Lietuva sausio 24-ąją

Lietuva sausio 24-ąją, primena ELTA:

1507 m. Žygimantas Senasis vainikuotas Lenkijos karaliumi.

1907 m. Kaune gimė Rostislavas Andrejevas, Kauno muzikinio teatro solistas, vyriausiasis režisierius. Mirė 1967 m. Maskvoje.

1989 m. Lietuvos kompozitoriai atsiskyrė nuo TSRS kompozitorių sąjungos ir įkūrė nepriklausomą Lietuvos kompozitorių sąjungą.

1991 m. Skandinavijos valstybės atsiuntė TSRS vadovui Michailui Gorbačiovui laišką, reikalaujantį sustabdyti teroristinius veiksmus Baltijos respublikose.

2002 m. Seimas į Atmintinų dienų sąrašą įtraukė Kovo 8-ąją, minimą kaip Tarptautinę moterų solidarumo dieną.

2005 m. Klaipėdoje humanitarinių mokslų daktarui doc. Jurgiui Mališauskui įteikta aštuonioliktoji rašytojos Ievos Simonaitytės premija. Ši premija teikiama už brandų literatūrinį indėlį į Klaipėdos krašto kultūrą.

2011 m. eidamas 91-uosius metus mirė režisierius, aktorius Vladas Limantas. Su jo vardu susijęs Vilniaus universiteto Kiemo teatro studijos ir Senamiesčio teatro įkūrimas.

2016 m. Vilniuje, K. Sirvydo skvere, pristatytas suolelis su Mykolo Kleopo Oginskio muzika. Ant suolelio galima ne tik atsisėsti, bet ir paspaudus mygtuką pasiklausyti M. K. Oginskio kūrinių, iš trumpo aprašymo sužinoti, kas jis buvo.

2021 m. eidamas 64-uosius metus mirė buvęs ministras, žurnalistas, radijo stočių „M-1“ ir „Radiocentras“ įkūrėjas Rimantas Pleikys.

Kai kuriuos įvairių metų sausio 24 dienos įvykius priminė ELTA.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: