Lietuva spalio 26-ąją

Lietuva spalio 26-ąją, primena ELTA:

1799 m. gimė poetas, tautosakininkas, istorikas, kultūros veikėjas Simonas Tadas Stanevičius. Mirė 1848 m.

1905 m. Vilniuje vyko visuotinis geležinkelininkų streikas.

1988 m. dėl Rainių žudynių iškelta baudžiamoji byla.

1990 m. Kauno miesto valdybos nutarimu į amžinojo poilsio vietą Aukštųjų Šančių karių kapinėse iš buvusios palaidojimo vietos Ramybės parke perkeltos urnos su keturių komunistų – Karolio Požėlos, Kazio Giedrio, Juozo Greifenbergerio ir Rapolo Čarno – palaikais.

1993 m. Štutgarte, labiausiai ekonomiškai išsivysčiusioje Vokietijos srityje, atidaryta pirmoji Lietuvos prekybos atstovybė Vakarų Europoje.

2000 m. ministru pirmininku tapo Liberalų sąjungos lyderis Rolandas Paksas.

2001 m. JAV prezidentas George’as W. Bushas atsiuntė sveikinimo laišką premjerui Algirdui Brazauskui Vyriausybės šimtadienio proga ir padėkojo už paramą kovoje su terorizmu.

2005 m. Vokietijoje oficialaus vizito metu prezidentas Valdas Adamkus apdovanotas Tarptautine tilto premija už asmeninį indėlį į tautų ir valstybių bendradarbiavimo stiprinimą.

2006 m. pasirodė 5000-asis dienraščio „Respublika“ numeris. Kartu su nepriklausoma Lietuvos valstybe kūręsis laikraštis tuo metu skaičiavo 17 metus.

2017 m. prezidentės Dalios Grybauskaitės susitikime su oficialiu vizitu Lietuvoje besilankančiu Liuksemburgo didžiuoju hercogu Henriu, dalyvaujant Lietuvos ir Liuksemburgo valstybių vadovams, pasirašytas dvišalis susitarimas dėl atsinaujinančių išteklių energijos statistinio perdavimo siekiant planinių rodiklių pagal ES direktyvą. Tai buvo pirmoji tokia sutartis visoje ES, kurios idėja gimė per oficialų prezidentės vizitą Liuksemburge 2010 metais.

2019 m. Vilniuje, Antakalnio kapinių Lietuvos kariuomenės karininkų laidojimo kvartale, kuriame laidojami Lietuvos kariuomenės karininkai, palaidotas partizanas, karys savanoris Antanas Kraujelis-Siaubūnas.

Kai kuriuos įvairių metų spalio 26 dienos įvykius priminė ELTA.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: