Lietuva spalio 27-ąją

Lietuva spalio 27-ąją, primena ELTA:

1430 m. Trakų pilyje mirė Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas.

1505 m. mirė Maskvos didysis kunigaikštis Ivanas III, stiprinęs ir plėtęs Lietuvos valstybę, savo dukrą Eleną sutuokęs su Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu Aleksandru.

1915 m. vokiečių okupacinė valdžia išleido nurodymą, draudžiantį mokyklose mokyti rusų kalba.

1918 m. įkurta Lietuvos karinė žvalgyba.

1939 m. prasidėjo Lietuvos kariuomenės žygis į Vilnių.

1958 m. Vilniaus „Lėlės“ teatre parodytas pirmasis spektaklis – Salomėjos Nėries pasakos „Eglė Žalčių karalienė“ inscenizacija.

1999 m. iš sutrumpinto vizito Kanadoje grįžęs prezidentas Valdas Adamkus patenkino Rolando Pakso prašymą atsistatydinti iš ministro pirmininko pareigų ir laikinąja premjere paskyrė socialinės apsaugos ir darbo ministrę Ireną Degutienę.

2004 m. pradėti Vilniaus Gedimino prospekte kasinėjimų metu atrastos unikalios XV a. pabaigos–XVI a. pradžios plytų dirbtuvės konservavimo darbai.

2005 m. Lietuva tapo UNESCO kultūros vertybių apsaugos ginkluoto konflikto metu komiteto nare. Į šį komitetą Lietuva buvo išrinkta per Paryžiuje vykusį valstybių, prisijungusių prie Hagos konvencijos dėl kultūros vertybių apsaugos ginkluoto konflikto metu, susitikimą.

2010 m. Vilniaus Kalvarijų, Žalgirio ir Verkių gatvių esančiame skvere iškilo paminklas kunigui disidentui Broniui Laurinavičiui.

2014 m. Klaipėdoje surengta iškilminga Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo atidarymo ceremonija.

2017 m. Kauno rajone, Mauručiuose, paskutinio tarpukario Lietuvos vidaus reikalų ministro Kazimiero Skučo gimtinėje, įkasta kapsulė su žemėmis, atvežtomis iš generolo žūties vietos pamaskvėje. K. Skučas ir kiti keli aukšti tuomečiai Lietuvos valstybės pareigūnai buvo nužudyti 1941 m. liepos 30 d. Butyrkų kalėjime ir užkasti vadinamojoje Komunarkoje.

Kai kuriuos įvairių metų spalio 27 dienos įvykius priminė ELTA.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: