A. Švelnos nuotr.

Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio skyrius įamžino Aušros medį (fotogalerija)

Gegužės 1-ąją Panevėžyje šalia Švenčiausios Trejybės bažnyčios buvo  atidengta lenta prieš 98 metus pasodintam Aušros medžiui – bene 80 centimetrų skersmens uosiui – atminti. Renginyje, kurį organizavo Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio skyrius dalyvavo bent pora šimtų žmonių, jis prasidėjo šventomis mišiomis ir sugiedota tautine giesme, vėliau vyko miesto  meno kolektyvų koncertas, vaišės.

1925 metais gegužės 1-ąją dieną Panevėžyje tuometinėje Vytauto aikštėje, o dabar Nepriklausomybės aikštėje buvo pasodintas uosis, skirtas Aušros laikraščiui.

Vienas iš Aušros medžio įamžinimo iniciatorių ir Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio miesto skyriaus atkūrėjų, valdybos narys bei Panevėžio miesto tarybos narys Rimantas Narkūnas pasidžiaugė, kad renginyje dalyvavo daug jaunimo atstovų, skautų, miesto bendruomenės narių ir sakė, dar dabar bus laukiama šimtmečio.

Pašnekovas prisipažino, jog anksčiau manęs, jog istorinis medis – ąžuolas, vykdant Nepriklausomybės aikštės rekonstrukciją buvo iškastas, tačiau galiausiai su muziejininkais ir draugijos nariais išsiaiškinta, kad tai uosis ir jis niekur nedingęs. Nuo dabar jį žymės atminimo lenta.

Priminsime, kad Lietuvoje buvo sodinama medžių, kuriems suteikta įvairių vardų. 1930 m. pasodinti „Vytauto Didžiojo“, 1931 m. – „Vienybės“, 1934 m. – „Tautos vado“ medžiai, taip pat atsirado „Jaunimo“, „Klaipėdos“, „Nepriklausomybės“, „Kęstučio“ ir kitokių pavadinimų gavusių medelių. Pagrindinė sodinimo iniciatorė – Lietuvai pagražinti draugija.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: