TV3 nuotr.

Lietuvė prabilo apie darbą Kinijoje: „Vadovas kas savaitę vertindavo net mano aprangą“

Varėnoje šiuo metu gyvenantys sužadėtiniai Adelė ir Donatas ne vienerius metus praleido svetur, vienas kito nė nepažinodami. Tačiau atėjo metas, kai abu suprato, jog namuose – Lietuvoje – jie vis dėlto jaučiasi geriausiai. Šiandien pora juokauja – matyt likimas pats juos grąžino į namus tam, jog atrastų vienas kitą. Šį sekmadienį TV3 laidoje „Lietuvis pas lietuvį“ – ne tik graži šios poros istorija, bet ir intriguojantys pasakojimai apie svetur praleistus metus.

Laimę Lenkijoje atradusi praėjusios laidos herojė Elžbieta Ščitienė šį sekmadienį keliaus atgal į tėvynę, pas Adelę Gunevičiūtę ir Donatą Karpavičių, gyvenančius į Varėnos rajone. O kadangi šiandien daugelis aplinkui nuolatos lekia ir skuba, Adelė ir Donatas išsikels tikslą padaryti viską, kad viešnia iš Lenkijos nors trumpam stabtelėtų ir atgautų vidinę ramybę.

Viešnią priimsiančios Adelės vaikystė prabėgo gamtos apsuptyje, Dzūkijoje. Nors paauglystės metais ji daug maištavo, tai nesutrukdė puikiai baigti mokslus ir įstoti į universitetą Jungtinėje Karalystėje. Čia besimokant, Adelei nusišypsojo sėkmė pagal mainų programą išvykti į Australiją, kurioje praleido pusantrų metų.

 

Vėliau jai gimė nauja idėja – išvykti dirbti į Kiniją. Tiesa, ji neslėps – čia patyrė tikrų tikriausią kultūrinį šoką.

„Darbo aplinka buvo labai intensyvi. Atsimenu, kas savaitę mano vadovas vertindavo net mano aprangą – kokius aukštakulnius ar kostiumėlius nešiodavau – nes toje srityje, pardavimuose, labai svarbu, kaip atrodai. Mūsų komandos merginas vadovas netgi veždavo pas savo siuvėją, kur mums išrinkdavo kostiumėlius, kokius reikėdavo dėvėti darbe. Galima įsivaizduoti, kiek ši darbo kultūra sukasi aplink išorę. Kinijoje žmonės atiduos viską tam, kad galėtų lipti aukštyn karjeros laipteliais“, – pasakos Adelė, kuri netrukus suprato, kad visa tai – ne jai, ir nutarė grįžti į Lietuvą.

Adelės mylimajam Donatui gyvenimas taip pat nepagailėjo įvairiausių patirčių – tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. Vyras net 15 metų praleido gyvendamas Londone. Tačiau jis, kaip ir Adelė, galiausiai suprato, kad namų nepakeis niekas, tad grįžęs į Lietuvą, viską pradėjo nuo nulio.

Panašu, kad tiek Donatas, tiek Adelė priėmė teisingą sprendimą – juk būtent Lietuvoje ir atrado vienas kitą! Internetu susipažinusi pora netrukus suprato, kad vienas be kito negali.

„Kai susitikome, aplink buvo tuščia – pažiūrėjome vienas į kitą, apsikabinome ir nuėjome pasivaikščioti. Prakalbėjome gal 3 valandas – tai, tikriausiai, buvo greičiausias praėjęs laikas mano gyvenime. Atrodė, kad sutikau savo sielos žmogų, kad jį pažinojau“, – pasakos Donatas bei užsimins, kad kartą per Kalėdas atvažiavusi pas jį į sodybą, Adelė galiausiai taip ir liko jo gyvenime.

Šiandien sužadėtiniai ne tik puoselėja šiltus santykius, bet ir kartu augina bendrą unikalių erdvių verslą „Lapiland“.

Į mylimą Lietuvą bent trumpam sugrįžusiai Elžbietai pora negailės įdomiausių patirčių. Laidos žiūrovai išvys, kaip viešnia ir šeimininkai prie išskirtinės lietuviškos jurtos gamins vieną populiariausių patiekalų Dzūkijos krašte – traškius bulvinius blynus, kuriuos valgys su Adelės pagamintu „daryciniu“ padažu.

„Tai – dzūkiškas padažas, valgomas prie bulvinių patiekalų, kad ir kas tai bebūtų – bulviniai blynai, kugelis ar bandos. Jis susideda iš varškės, daug česnakų, krapų ir grietinės. Tai – maistingas, riebus ir sušildantis patiekalas“, – pasakos Adelė, o kokį įspūdį jo skonis paliks viešniai Elžbietai?

Nuostabūs Dzūkijos miškai savyje taip pat slepia daug įdomybių. Viena iš jų – miškų apsuptyje stūksantis neįprastas stiklinis kupolas, kasmet pritraukiantis tūkstančius ramybės ieškančių žmonių. Tai – Merkinės piramidė. Čia Elžbieta ir šeimininkai iš šio objekto įkūrėjo Povilo Žėko lūpų išgirs neįtikėtiną piramidės atsiradimo istoriją.

Dar viena vieta Dzūkijoje, kurią aplankys tautiečiai – nedidelis Donato ir Adelės draugų žirgynas. Šią vietą šeimininkai pasirinks neatsitiktinai – juk dar prieš mažiau nei 100 metų gyvenimas be žirgo buvo neįsivaizduojamas, o Lietuvos dvaruose naminis arklys buvo laikomas kone šeimos nariu.

Būtent čia, žirgyne, Elžbieta įgyvendins savo seną svajonę – pajodinėti!

Laida „Lietuvis pas lietuvį“ – šį sekmadienį, 17.20 val. per TV3!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: