Lietuviški šiltnamiai: ar tikrai tokie geri kaip kalbama?

Paskutiniu metu vis dažniau nusprendžiama rinktis lietuviškas prekes, tad ir šiltnamiai taip pat nėra išimtis. Paskutiniu metu ypatingai didelio susidomėjimo sulaukia lietuviški polikarbonatiniai šiltnamiai, kurie savo kokybe lenkia ne tik baltarusiškus, bet ir rusiškus ar latviškus šiltnamius.

Sodenis.lt komanda pateikia priežastis, kodėl verta rinktis būtent lietuviškus šiltnamius, kurių yra ne taip ir mažai, taigi, naudinga apžvelgti pačias svarbiausias.

Palanki šiltnamių kaina

Lietuviški šiltnamiai, palyginti su baltarusiškais, latviškais, rusiškais, nėra ženkliai brangesni. Nors gana dažnai manoma, kad mūsų šalies vietinė produkcija yra gerokai brangesnė nei pagaminta svetur, tačiau iš tiesų kainos skirtumai tikrai nėra dideli. Svarbu įvertinti tai, kad lietuviški šiltnamiai derliumi leidžia džiaugtis 10 sezonų ar dar ilgesnį laiką, todėl tokia pasirinkimo galimybė tikrai gali būti viena palankiausių.

Populiariausi šiltnamių tipai

Klasika ir gaspadorius – tai populiariausi lietuviški šiltnamiai. Abi šios pasirinkimo galimybės turi tikrai nemažai privalumų, todėl pravartu aptarti pačius svarbiausius:

  • Arkiniai šiltnamiai klasika dengiami 4 arba 6 mm kokybiška kanalinio polikarbonato danga, kuri užtikrina patvarumą ir ilgaamžiškumą. Šio šiltnamio konstrukcija abiejuose galuose turi atidaromas orlaides, kurios užtikrina tinkamą šiltnamio ventiliaciją. Priklausomai nuo kliento poreikių, šis šiltnamis gali būti 4, 6 ar 8 metrų ilgio (ilgis gali būti didinamas kas du metrus, todėl prireikus šiltnamiai gali būti tikrai dideli);
  • Šiltnamiai gaspadorius yra labai erdvūs – jų plotis yra 2,87 m, aukštis – 2,25 m, o ilgis gali būti 4, 6, 8 ar 10 m. Šio modelio šiltnamiai turi tvirtą cinkuotą pagrindą, todėl jie yra labai patvarūs ir ilgaamžiai. Esant poreikiui vartotojai gali rinktis išmaniuosius šio modelio šiltnamius, kurie užtikrina sklandų automatizuotą šiltnamio laistymą bei vėdinimą.

Šiltnamių gamybai sunaudojama daugiau medžiagų

Lietuviški šiltnamiai išsiskiria tuo, kad jų gamyboje yra sunaudojamas didesnis medžiagų kiekis. Cinkuoto metalo profiliai yra net penktadaliu storesni nei pagamintų Rusijoje, Latvijoje ar Baltarusijoje, o konstrukcijos gamybai yra sunaudojama 20 procentų daugiau žaliavų. Šiltnamio profiliai yra karpomi giljotinomis, todėl tai padeda išvengti galimų pažeidimų.

Didesnis atsparumas vėjui

Kokybiškas šiltnamio pamatas užtikrina, kad auginamos daržovės ar gėlės bus apsaugomos net ir nuo paties žvarbiausio vėjo, todėl lietuviški šiltnamiai gali būti naudojami net ir šiauriniuose šalies regionuose.

Paprastas šiltnamių surinkimas

Priešingai nei kitose šalyse pagaminti šiltnamiai, lietuviški šiltnamiai surenkami greitai ir paprastai, todėl galima išsiversti ir be specialistų pagalbos. Pirkdami šiltnamį gausite detalią instrukciją, kurioje yra išsamiai paaiškinta, kaip ir ką reikia daryti.

Dar atsparesnė danga

Lietuviškų šiltnamių gamyboje yra naudojamas europietiškas (4 mm arba 6 mm storio) kanalinis pokarbonatas, kuris užtikrina didesnį šiltnamio atsparumą nepalankioms oro sąlygoms (sniegui, krušai, lietui, ir t.t.)  Skaidrūs šiltnamiai garantuoja dar didesnį šviesos pralaidumą, o specialūs UV stabilizatoriai apsaugo augalus nuo tiesioginių saulės spindulių žalos.

Lietuviški šiltnamiai internetu

Norėdami sutaupyti pinigų galite palyginti skirtingų pardavėjų nustatytus įkainius: internetu tą padarysite iš tiesų labai greitai. Taip pat rekomenduojama vienoje parduotuvėje apsižvalgyti šiltnamiui reikalingų priedų ar tokių prekių, kaip lauko pavėsinės, tualetų ir t.t., kurie gali būti reikalingi jūsų sodui. Jei vis dar dvejojate, ar lietuviški šiltnamiai tikrai yra geriausi ir galintys pateisinti individualius jūsų poreikius, tiesiog pasitarkite su pardavėjais, kurie mielai atsakys į visus jums kylančius klausimus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: