Kultūros naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOSRenginiai

„Lietuviško kino dienose“ – susitikimai su pasaulinio garso lietuviais

Kasmet Panevėžio kino centre „Garsas“ vykstantis renginys „Lietuviško kino dienos“ tęsia tradiciją ir rugsėjo 20-29 dienomis kviečia į lietuviškų filmų kino seansus bei susitikimus su visame pasaulyje garsiais lietuviais. Rugsėjo 20 d. 18 val. renginį atidarys režisieriaus Igno Jonyno drama „Nematoma“.

Drauge su filosofu Kristupu Saboliumi rašęs filmo scenarijų, režisierius tikina, jog neo-noir estetikos „Nematoma“ prabyla apie įvairias aklumo formas šiandienos pasaulyje, kuris tarsi iškelia reikalavimą viską pamatyti ir visada būti matomu, o filmo istorijoje persipina nusikaltimo ir tiesos regimybės temos. Filmą pristatyti atvyksta režisierius Ignas Jonynas, scenarijaus bedraautorius, filosofas Kristupas Sabolius ir prodiuseris Aurimas Pukevičius. Atidaryme išvysite filmo tematiką atspindintį šokių studijos LKa Dance šokio pasirodymą.

Rugsėjo 22 d. 15 val. kino centre „Garsas“ lankysis Antanas Mockus – Kolumbijos lietuvių kilmės filosofas, matematikas, politikas, buvęs Kolumbijos universiteto rektorius, du kartus Bogotos meras, tris kartus kandidatas į Kolumbijos prezidentus, dideliems pokyčiams įkvėpęs ne vieną Kolumbijos visuomenės kartą ir visame pasaulyje tapęs pavyzdžiu politiko, veikiančio visuomenės labui be korupcijos šešėlio. Garbingas svečias pristatys filmą „Nijolė“, dokumentinę juostą apie savo mamą – garsią skulptorę Nijolę Šivickas, menininkę, po Antrojo pasaulinio karo iš Lietuvos bėgusią nuo sovietinio režimo. Jos biografijoje yra kūrybinių sąsajų su Panevėžiu.

Į „Lietuviško kino dienas“ savo kūrybos retrospektyvos pristatyti atvyksta Vakarų šalyse labai mylimas režisierius Šarūnas Bartas. Rugsėjo 25 d. 18 val. jis, kartu su aktoriumi Valentinu Masalskiu, bendraautoriumi, režisieriumi Artūru Jevdokimovu, prodiusere Jurga Dikčiuviene kviečia į filmo „Laisvė“ peržiūrą. Retrospektyvos programoje dar galėsite išvysti filmus iš 35 mm kino juostos: „Trys dienos“ rugsėjo 26 d. 18 val.; „Koridorius“ rugsėjo 28 d. 14 val. ir „Eurazijos aborigenas“ rugsėjo 29 d. 14 val.

Devynias dienas vyksiančio renginio metu bus parodytos 6 lietuviškų filmų programos. Dar kartą bus galima pamatyti tokius žiūrovų pamėgtus filmus kaip „Sengirė“, „Spec. Žvėrynas“ ar „Rūgštus miškas“. Renginį „Lietuviško kino dienos“ rugsėjo 29 d. 16 val. uždarys filmas „Animus animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus“, filmo peržiūroje dalyvaus kūrybinė grupė.

Rugsėjo 20-29 dienomis žiūrovai kviečiami balsuoti už labiausiai patikusį filmą. Žiūroviškiausio titulą pelniusiam filmui ir jo kūrybinei grupei bus įteiktas specialus prizas. Dovaną įsteigė kasmetinis renginio partneris, savo darbais Panevėžio vardą garsinantis meninio stiklo studijos „Glass Remis“ dailininkas Remigijus Kriukas.

Visą renginio programą galima rasti kino centro svetainėje www.garsas.lt, čia galima įsigyti ir internetinius bilietus. Ateikite ir pasimėgaukite širdžiai mielais filmais.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close