Laisvalaikis - Žiniasklaida - 2021-04-13

Lietuviškos kosmetikos įkūrėjos nuo depresijos neišvadavo net uždirbti milijonai

Milijoninės apyvartos, tūkstančių kvadratinių metrų dydžio asmeninės patalpos ir planas užkariauti JAV. Visai tai – apie lietuviškos kosmetikos kompanijos įkūrėją, gydytoją Rūtą Merkytę. Nors profesiniame gyvenime 32-ejų metų gimtadienį šią savaitę švęsiančiai Rūtai viskas sekasi lyg Dievo užsakytame filme, moteris prisipažins, kad pastaraisiais metais teko išgyventi ir depresiją.

„Išsiskyriau su artimu žmogumi, persidirbau. Pradėjo griūti iliuzija, kad kažkas gali padaryti mane laimingą. Atsirado tas jausmas, kad aš ir vėl viena. Ir nors verslo piką pasiekėme praėjusį rudenį, tu matai, kaip skaičiai banke didėja, nuliukai auga, tačiau supranti, kad tai visiškai nesuteikia laimės. Jaučiausi tokia neverta, tiesiog neverta gyventi”, – LNK laidoje „Bus visko“ šį antradienio vakarą, 20 val., Rūta bus itin atvira. Nesijautė laiminga net ir tada, kai galėjo sau leisti įsigyti net du būstus vienu metu. 

„Atsirado pinigų, nusipirkau net du butus, vieną Vilniuje, kitą – Palangoje. Čia buvo mano siekiamybė, mano svajonė. Ir ką, pasidžiaugiau, check uždėtas, o vidinės laimės pojūtis, didesnis saugumas ar pasitikėjimas neatsirado. Tada supranti, kad tas saugumo jausmas yra viduje. Turėk turtų kiek nori, vis tiek gali blogai su tuo jaustis. Gyvenimas ir laimė yra ne apie daiktus, ne apie pinigus, o apie žmones, santykius ir savo vidinį pasaulį”. 

Laidos metu jauna moteris prisimins ir savo „Manilla“ kremų atsiradimo istoriją, kuri prasidėjo nuo Rūtos mamos. „Mano mama visą gyvenimą buvo natūralistė. Kuitėsi savo sodybos daržuose, pati gamindavosi įvairiausias natūralias grožio priemones. Braškės ant veido, agurkai, kiaušinio kaukės plaukams. Vieną kartą mama grįžta iš darbo ir sako: su bendradarbe pažiūrėjome youtube, žinai – čia galima kremukus pačioms susimaišyti. Tai va, sako, pasigaminam – reikia ten tik kelių ingredientų. Pažiūrėjau ir aš tą video, tikrai labai paprasta. Išmaišėm, išplakėm pirmuosius kremus. Skaniai kvepia, savo rankomis padaryta, idealu. Kadangi mėgstu gaminti maistą, tai beveik nesiskyrė nuo maisto ruošos. O ir sugadinti kažką neįmanoma, kol nenaudoji superaktyvių ingredientų. Todėl pirmieji kremai gimdavo namų virtuvėje su mikseriu rankose” 

Paklausta, kiek šiandien verta jos įmonė, Rūta taip pat neslėps jokių skaičių. „Su verslo partneriu gan griežtai esame apsibrėžę, kad kol kas apie pardavimą nekalbėsime ir neplanuosime artimiausius bent penkerius metus, tačiau kažkada teko įsivertinti: „Manilla“ kompanija galėtų kainuoti apie 20 mln. eurų.“ 

Kodėl moteris metė medikės profesiją? Ir kaip susitvarkė su depresija? Įspūdinga Rūtos Merkytės istorija 20 val. per LNK, laidoje „Bus visko“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: