Lietuviškų įmonių pavadinimų konkurse – ir Panevėžio įmonės

Valstybinė kalbos inspekcija, bendradarbiaudama su Lietuvos pramonininkų konfederacija, Kultūros ministerija ir LRT, skelbia konkursą „30 metų su lietuvių kalba“. Šio konkurso tikslas – apdovanoti įmones, kurios per visus Lietuvos nepriklausomybės metus savo verslą vykdė turėdamos lietuviškus pavadinimus. Tarp atrinktų įmonių konkurse dalyvauja ir Panevėžio įmonės – AB „Panevėžio stiklas“, UAB „Pas Mariją“ bei UAB „Pavara“.

Dažniausiai verslininkai renkasi nelietuviškus pavadinimus, manydami, kad lietuviškas pavadinimas trukdo verslui. Šiuo konkursu norima paneigti šią nuostatą ir parodyti visuomenei, kad įmonės ir su lietuviškais pavadinimais galti sėkmingai dirbti nuo pat Nepriklausomybės pradžios iki dabar, kad lietuvių kalbos žodžiai nebuvo ir nėra kliūtis verslui.

Iš Registrų centro pateikto sąrašo atrinkta penkiasdešimt 1990 ir 1991 metais registruotų lietuviškai pavadintų įmonių, kurios sėkmingai veikia iki šių dienų. Sąrašas sudarytas pagal registracijos datą atsižvelgiant į atrankos kriterijus. Renkant buvo svarbu, kad juridinio asmens simbolinis pavadinimas atitiktų bendrinės lietuvių kalbos normas, nebūtų dirbtinis žodis, jo nesudarytų skaitmenys, raidinės santrumpos, nebūtų valstybės, savivaldybės įmonės, klubo, asociacijos, viešosios įstaigos, draugijos, sodininkų bendrijos, individualios įmonės ir pan. pavadinimas. Vertintas ir įmonės veiklos žinomumas (prekės ir paslaugos reklamuojamos interneto žiniasklaidoje, svetainėse, socialiniuose tinkluose ir pan.). Į šį sąrašą neįtrauktos įmonės, su kurių vadovais nepavyko susisiekti.

Iki gruodžio 6 d. 24 val. kviečiame atiduoti savo balsą už jums gražiausią lietuvišką įmonės pavadinimą. Iš sąrašo bus išrinkta 10 pavadinimų, kurie sulauks didžiausio dėmesio. Balsuoti galima ČIA.

Komunikacijos skyrius 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: