Lietuvių nuomone, privalomas naminių gyvūnų ženklinimas yra tik valdžios „išmislas“

Lietuvos maisto ir veterinarijos tarnybos Panevėžio departamento direktoriaus Žydrūno Vaišvilos teigimu, artėjant gegužės 1-ajai šunų, kačių ir kitų naminių gyvūnų ženklinimas gerokai suaktyvėjo, tačiau nemažai lietuvių tokį valdžios sprendimą vadina tiesiog afera ir mano, kad iš to ženklinimo naudos bus tiek pat, kaip iš ožio – pieno.

Dauguma bent Panevėžio rajono gyventojų yra įsitikinę, kad privalomas naminių gyvūnų ženklinimas yra valdžios „išmislas“ ir kažkieno pasipinigavimas. Ne vienas kalbintas ramygalietis sakė, kad  savo gyvūnų iš savo kiemo niekur neišleidžia, todėl mokėti pinigų ir „čipuoti“ savo augintinių teigė nė nemano. Žmonių teigimu, jokie tikrintojai, jei taip ir būtų, neturi teisės patekti į jų nuosavybę ir tikrinti jų nuosavų augintinių.

Ž.Vaišvilos teigimu, kaip būdinga lietuviams – viską atidėlioti iki paskutinio momento – dabar pastebimas savotiškas naminių gyvūnų ženklinimo bumas. Anot jo, per pastarąsias dvi savaites mieste paženklinta maždaug 400, o rajone – 300 naminių gyvūnų. Tad Panevėžyje valdžios reikalavimams pakluso 7,5 tūkst., o Panevėžio rajone – 3,8 tūkst. augintinių šeimininkai.

Ž.Vaišvila tikino nenorintis spėlioti kiek procentaliai naminių gyvūnų tiek Lietuvoje, tiek Panevėžio krašte yra paženklinta, nes jų statistika nevedama ir niekas jų nėra suskaičiavęs.

„Anksčiau buvo pasirodžiusi informacija, kad Lietuvoje yra šiek tiek daugiau kaip milijonas naminių gyvūnų, tačiau nežinau kas tiek priskaičiavo ar taip nusprendė. Todėl niekas nežino, kiek procentaliai tų gyvūnų paženklinta“,- sakė Ž.Vaišvila.

Anot jo, praėjus nustatytam terminui naminių gyvūnų savininkams gali būti taikomos sankcijos nuo įspėjimo iki nuo 30 iki 120 eurų, ar nuo 120 iki 230 eurų siekiančios baudos. O sankcijas taikyti gali tiek Maisto ir veterinarijos tarnyba, tiek savivaldybė, tiek policija.

Ž.Vaišvilos teigimu, dabar naminių gyvūnų ženklinimas kartu su skiepu nuo pasiutligės jų savininkams vidutiniškai kainuoja 15 eurų, o socialiai remtiniems asmenims (pateikus šį statusą patvirtinančias pažymas) ši paslauga kol kas yra nemokama: išlaidas veterinarijos gydytojams kompensuoja savivaldybės.

Tiesa, Ž.Vaišvilos žodžiais, minėtos institucijos, išskyrus išskirtinius atvejus, jokių baudžiamųjų tikrinimo akcijų neplanuoja.

Aina.lt nuotr.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: