Lietuvoje aptikta braziliškoji koronaviruso atmaina

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) praneša, kad Lietuvoje aptikta braziliškoji koronaviruso atmaina. Kol kas užfiksuotas tik vienas jos atvejis.

Apie naująją atmainą genominis epidemiologas dr. Gytis Dudas sako, kad ši atmaina yra viena iš trijų „klasikinių“ rūpestį keliančių atmainų. Braziliškosios atmainos keliamas pavojus panašus į Pietų Afrikos – daugiausiai dėl abiejų atmainų turimos E484K mutacijos S baltyme mažėja neutralizuojančių antikūnų efektyvumas ir didėja tikimybė užsikrėsti, jei buvo persirgta atmainomis, neturinčiomis šios mutacijos arba pasiskiepijus šiuo metu registruotomis vakcinomis.

Pirminiais Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis asmuo, užsikrėtęs šia atmaina lankėsi užsienyje, todėl tikėtina, kad P.1 atmaina šiuo metu Lietuvoje neplinta.

Taip pat nustatyti 469 britiškosios atmainos atvejai bei 15 B.1.620 atmainos, Lietuvoje pirmą kartą aptiktos Anykščiuose, atvejų.

Iš viso iki šiol Lietuvoje atlikta 7525 ėminių sekoskaita ir aptikta 4 tūkst. britiškosios, 14 Pietų Afrikos, 76 B.1.620 ir vienas braziliškosios viruso linijos atvejis.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: