Lietuvoje laikoma JAV technika bus gabenama į mokymus Lenkijoje

Balandžio 23-25 d. Jungtinių Amerikos Valstijų kariai Lietuvos sausumos keliais ir geležinkeliu gabens pratyboms regione skirtą techniką į mokymus Lenkijoje. Planuojama, kad JAV karinė technika ir įranga, kuri yra laikoma Mumaičiuose, atgal į Lietuvą bus pargabenta vasaros viduryje.

JAV kariai iš Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos Transporto depo Mumaičiuose gabens įvairios paskirties karinę techniką ir įrangą, tarp jų ir tankus „Abrams”, pėstininkų kovos mašinas „Bradley”.

Sąjungininkų karinė technika ir įranga bus gabenama sausumos keliais iš Mumaičių į Šiaulių geležinkelio stoties krovinių terminalą, iš kur geležinkeliu bus transportuojama į Lenkiją. Kolonos saugumą sausumos keliuose užtikrins Lietuvos kariuomenės Karo policija.

JAV karių technika ir įranga, skirta pratyboms regione stiprinti ( angl. European Activity Set), yra laikoma Mumaičiuose, Lietuvos kariuomenei priklausiančioje teritorijoje, kuri yra pusiaukelėje tarp Šiaulių ir Radviliškio.

JAV sausumos pajėgų kariai Baltijos šalyse ir Rytų Europoje rotuojasi nuo 2014 m. pavasario, kaip dalis JAV sausumos pajėgų operacijos „Atlanto ryžtas“ (angl. „Operation Atantic Resolve“). Šia operacija JAV rodo savo įsipareigojimą NATO sąjungininkams užtikrinant saugumą po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje. Į pratybas JAV kariai atsigabena ir savo techniką.

Kitą savaitę pratybų Lietuvoje laikotarpiui atvyksta nauja ir jau dešimtoji JAV karių pamaina iš šalies Sausumos pajėgų Europoje 2-ojo kavalerijos pulko 2-ojo eskadrono, kuri pakeičia to paties pulko 3-iojo eskadrono karių grupę.

Asociatyvinė KAM archyvo nuotrauka (aut. Alfredas Pliadis)


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply