Lietuvoje lankėsi JAV kariuomenės penktojo korpuso vado pavaduotojas

Kovo 18–19 d. Lietuvoje lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) kariuomenės penktojo korpuso vado pavaduotojas generolas majoras Terrenc’as J. McKenrick’as. Pirmąją vizito dieną Vilniuje, korpuso vado pavaduotojas susitiko su Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininku brigados generolu Mindaugu Steponavičiumi ir  Sausumos pajėgų vadu brigados generolu Raimundu Vaikšnoru.

Susitikime su Sausumos pajėgų vadu ir Gynybos štabo viršininku buvo aptartos šių dienų aktualijos: COVID-19 situacija, saugumo situacija regione, Lietuvoje dislokuoto JAV rotacinių pajėgų bataliono kovinis rengimas, taip pat Sausumos pajėgų Valdymo elemento plėtra.

Vizito Lietuvos kariuomenės Gynybos štabe metu generolas majoras T. J. McKenrick’as taip pat lankėsi ir pulkininko Jakob’o Søgård’o Larsen’o vadovaujamame  NATO Pajėgų integravimo vienete.

Antrąją vizito dieną svečias vyko į Gen. Silvestro Žukausko poligoną kur susitiko su MPB „Geležinis Vilkas“ ir MPB „Žemaitija“ vadovybe ir aptarė V-ojo korpuso misiją Europoje, partnerystę, bendrų pratybų ir mokymų galimybes. Svečias taip pat turėjo galimybę susitikti su Lietuvoje dislokuotų NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės ir JAV rotacinių pajėgų bataliono vadais.

V-ojo korpuso misija pradėta 2020 m. spalio 16 d.  JAV armijos V-asis korpusas kuria ilgalaikius rotacijos pajėgumus, įsikūrusius Lenkijoje, skirtus stiprinti, formuoti, atgrasyti, kovoti ir laimėti Europoje. V-asis korpusas įsikūręs Fort Knox mieste, Kentukyje, su priešakine vadaviete Poznanėje Lenkijoje. V-asis korpusas siekia stiprinti pasirengimą ir sąveiką tarp JAV kariuomenės ir mūsų sąjungininkų bei partnerių, atgrasyti potencialius priešininkus.

Lietuvos kariuomenės informacija.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: