Lietuvoje pagamintos inovatyvios kaukės-filtrai jau pasiekė Panevėžį

Lietuvoje veikianti įmonė „Intersurgical“ per labai trumpą laiką rado sprendimą, kaip pritaikyti jų gaminamas kaukes ir paversti jas medikams tinkamais respiratoriais. Šių inovatyvių daugkartinio naudojimo kaukių-filtrų su pakeičiamais filtrais efektyvumas itin didelis – jo negali užtikrinti daugelis rinkoje esančių respiratorių. Todėl jų naudojimas teikia vilčių, kad mūsų medikai bus apsaugoti nuo užsikrėtimo koronavirusine infekcija.

Lietuvoje gaminamos kaukės-filtrai filtruoja ne mažiau kaip 99 proc. dalelių ore. Šią apsaugos priemonę galima nepertraukiamai naudoti iki 24 valandų. Kaukė-filtras yra skirta sumažinti bakterinių ir virusinių mikroorganizmų perdavimo riziką oro lašeliniu būdu. Šios kaukės-filtrai bus naudojami intensyvios priežiūros, intensyvios terapijos, skubios pagalbos skyriuose.

Iš viso šiuo metu yra pagaminta 32,5 tūkst. šių kaukių-filtrų, kurios pristatytos į 5 didžiųjų miestų ligonines ir greitosios medicinos pagalbos stotis. 6,5 tūkst. vienetų skirta Panevėžio medikams – 5 tūkst. skirta VšĮ Respublikinei Panevėžio ligoninei, 1,5 tūkst. gavo Panevėžio greitoji medicinos pagalbos stotis.

Parengė Komunikacijos skyrius 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: