Pixabay nuotr.

Lietuvoje sergančiųjų gripu skaičius išliko toks pat

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje per savaitę sumažėjo bendras sergančiųjų gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis. Vasario 8–14 d. bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekė atvejo 14,3 atvejo 10 tūkst. gyventojų,  pirmąją vasario mėn. savaitę šis rodiklis buvo didesnis (15,9 atvejo 10 tūkst. gyventojų). Praėjusią savaitę daugiausia sergančiųjų užregistruota Šiaulių apskrityje (16,1 atvejo 10 tūkst. gyventojų), mažiausia – Tauragės apskrityje (10,9 atvejo 10 tūkst. gyventojų).

Vasario 8–14 d. gripu sirgo 7 Lietuvos gyventojai, savaitę prieš tai – tiek pat.

NVSC duomenimis, 2020–2021 m. gripo sezoną dėl gripo ligoninėse nesigydė nė vienas asmuo. 

Praėjusių metų 6 sav. savaitę bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo beveik 6 kartus didesnis (85,4 atvejo 10 tūkst. gyventojų), o 2019 m. tuo pačiu metu minėtas rodiklis siekė net 160 atvejų 10 tūkst. gyventojų.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, 2021 m. 1–5 sav. buvo paimti tik 2 ėminiai dėl gripo viruso nustatymo, tačiau gripo virusas nebuvo išskirtas.

Nors sergančiųjų gripu ir ŪVKTI per savaitę dar sumažėjo, tačiau NVSC specialistai ragina ir toliau laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo – prisidengti  burną ir nosį vienkartine servetėle, kurią būtina iš karto išmesti. Taip pat svarbu dažnai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas. Dažnai po tekančiu šiltu vandeniu plauti rankas. Pasirinkti šiam metų laikui tinkamus drabužius ir avalynę, valgyti daugiau vaisių ir daržovių.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: