AINA.LT nuotr.

Lietuvoje vyksta savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai

Šiandien visoje Lietuvoje 7 val. ryto atsidarė rinkimų apylinkės ir prasidėjo savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai.

Šiemet balsuodami iš anksto rinkėjai buvo aktyvesni nei 2011 metais. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, per tris išankstinio balsavimo dienas savo valią pareiškė 4,98 proc. (127 tūkst.) rinkėjų.

Savivaldybių tarybų rinkimuose dalyvauja per 15 tūkst. kandidatų, dėl merų postų varžosi daugiau kaip 400 kandidatų. Rinkėjų sąrašuose įrašyta per 2,54 mln. rinkėjų.

Panevėžio miesto meru pretenduoja tapti Sigitas Činga, Janina Gaidžiūnaitė, Maurikijus Grėbliūnas, Valdemaras Jakštas, Zita Kukuraitienė, Kęstutis Lukoševičius, Petras Narkevičius, Rytis Mykolas Račkauskas, Gintaras Šileikis, Gema Umbrasienė ir Vytautas Žagūnis.

Į Panevėžio miesto tarybą pretenduoja patekti 8 partijų ir 3 visuomeninių rinkimų komitetų atstovai. Iš viso dėl Tarybos nario mandato varžosi 323 panevėžiečiai. Panevėžio miesto tarybą sudaro 31 narys. Panevėžyje balsavimo teisę turi 84 658 rinkėjų.

Į Panevėžio rajono merus pretenduoja 7 politikai:  Kazimieras Algirdas Budrys, Violeta Grigienė, Daiva Juodelienė, Romas Kiltinavičius, Antanas Pocius, Rimantas Trota ir Povilas Žagunis.

Dėl 25 Panevėžio rajono tarybos mandatų varžosi 7 partijos ir 1 visuomeninis rinkimų komitetas. Rinkimuose į Panevėžio rajono tarybą dalyvauja 197 rajono politikai. Panevėžio rajone balsavimo teisę turi 34 166 rinkėjai.

Jei meras nebus išrinktas per pirmąjį turą, t. y. nesurinks daugiau kaip pusės rinkėjų balsų, po dviejų savaičių kovo 15-ąją vyks antrasis merų rinkimų turas.

Meras jau pirmajame ture bus išrinktas, jei esant ne mažesniam kaip 40 proc. rinkėjų aktyvumui jis gaus daugiau kaip pusę balsų. Meras galėtų būti išrinktas jau pirmajame ture ir esant mažesniam aktyvumui, tačiau už jį savo balsą turėtų atiduoti ne mažiau kaip penktadalis visų tos savivaldybės rinkėjų. Kitu atveju du daugiausiai balsų surinkę kandidatai susitiks antrajame ture po dviejų savaičių.

 KARŠČIAUSI RINKIMŲ REZULTATAI AINA.LT PORTALE NUO 20 VAL.

SKAITYTOJŲ APKLAUSŲ REZULTATAI,KANDIDATŲ NUOTAIKOS IR PROGNOZĖS, RINKIMŲ REZULTATAI  – AUKŠŠTAITIJOS NAUJIENŲ PORTALE AINA.LT

 

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: