Lietuvos akušerijos ir ginekologijos raidą liudijančios knygos

Rugsėjo 23 d. (trečiadienį) 17.30 val. G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje (Respublikos g. 14, Panevėžys) – gydytojos doc. habil. dr. Dalios Kotrynos Baliutavičienės knygų „Gyvenimas kaip legenda. Akademikas Pranas Mažylis, 1885–1966” ir „Akušerija ir ginekologija Kaune 1918–1990 m.“ pristatymas.

Dalyvaus Dalia Kotryna Baliutavičienė ir gydytojas Tomas Biržietis.

Gydytojas profesorius Pranas Mažylis – moderniosios Lietuvos akušerijos ir ginekologijos mokyklos įkūrėjas. Akušerės ginekologės, habilituotos biomedicinos mokslų daktarė D. K. Baliutavičienės sudarytoje knygoje apie prof. P. Mažylį pateikiama jo biografija, išdėstyta profesoriaus įvairiapusė politinė, visuomeninė, klinikinė, pedagoginė ir mokslinė veikla, vaikų, studentų atsiminimai.

Jo pastangomis atidarytos ligoninės, įkurta akademinė akušerijos ir ginekologijos disciplina, taikomi nauji efektyvūs gydymo metodai per trumpą laiką iš esmės pakeitė Lietuvos moterų sveikatos priežiūrą, sakoma prof. Rūtos Jolantos Nadišauskinės pratarmėje.

Knygoje „Akušerija ir ginekologija Kaune 1918–1990 m.“ apžvelgiama akušerijos ir ginekologijos raida Kaune, gimdymo pagalbos būklė, kūdikių mirtingumas, abortų klausimas tarpukario Lietuvoje bei akušerijos ir ginekologijos pagalbos ypatumai sovietiniais metais. Istorinius faktus iliustruoja ne tik to laiko fotografijos, bet ir įvairių rodiklių lentelės.

Kviečiame!

Vilija Stokienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: