„Lietuvos balso. Kartos“ dalyvis į šou pusfinalį – tiesiai iš karinių pratybų: tarnyba suteikia ramybės ir pasitikėjimo

Skaudūs įvykiai Ukrainoje palietė kiekvieną: savo palaikymą vieningai  reiškia skirtingų kartų, tautybių ir profesijų atstovai, tarp jų – ir muzikos atlikėjai. Šiuo metu žiūrimiausias Lietuvoje muzikinis televizijos projektas „Lietuvos balsas. Kartos“ paskelbė taip pat prisidėsiantis prie paramos karo niokojamai šaliai, visi didžiojo finalo vyksiančio Kovo 11 d. metu surinkti pinigai bus skirti paramai Ukrainai, o finale pasirodys ukrainietė Jamala. Ruošdamiesi pusfinaliui,  kuris vyks jau šį sekmadienio vakarą, dalį savo laiko pilietinėms pareigoms aktyviai skiria ir projekto dalyviai.

Iš pratybų į repeticijas

Vieni charizmatiškiausių dalyvių projekto pusfinalyje – roko grupė „Still Runners“. Taip jau sutapo, kad grupės būgnininkui prieš pat pusfinalį teko padėti būgnų lazdeles į šoną ir laikinai iškeisti jas į ginklą – aktyviam rezervui priklausantis muzikantas dalyvavo keturių savaičių karo pratybose.
„Galima sakyti, kad iš pratybų keliavau tiesiai į repeticijas. Kažkuria prasme yra net panašumų – juk pratybos irgi yra savotiška repeticija“, – sako Daumantas Lukošiūnas iš „Still Runners“.  Jo teigimu, karinė tarnyba suteikia ramybės ir pasitikėjimo, kuris dabar pats reikalingiausias. „Labai svarbu nesijaudinti ir toliau gerai atlikti savo darbą, ką mes ir stengiamės daryti su grupe visose srityse. Taip pat  labai svarbu žmonių vienybė ir jos palaikymas su visais: ne tik lietuviais, bet ir vietiniais rusakalbiais bei kitais, kurių negalima smerkti vien dėl to, kokios jie yra tautybės“, – papildo Daumantas.

Paramą teikė su visa šeima

Projekto „Lietuvos balsas. Vaikai“ laimėtoja ir projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ pusfinalio dalyvė Milėja Stankevičiūtė – dar moksleivė. Tačiau jau dabar ji stengiasi išnaudoti visas įmanomas Ukrainos palaikymo galimybes: dalyvauja protestuose ir akcijose, remia Ukrainą materialiai, dalinasi informacija socialiniuose tinkluose. „Jeigu savo nuėjimu į protestą, savo žinute, savo buvimu kartu galima bent kažką pakeisti – noriu prie to prisidėti ir išnaudoti šią galimybę“, –  sako Milėja. Palaikymą Ukrainai išreiškė ne tik ji, bet ir visa jos šeima. „Kai buvo paskelbta, kad Kaune renkami rūbai ir kiti daiktai, turbūt jau už valandos atvykome prie arenos, kur viskas vyko ir pristatėme savo paramą“, –  prisimena Milėja.

Išgyvena itin jautriai

Aistė Bružaitė „Lietuvos balsas. Kartos“ žiūrovus nuolatos stebina kanklėmis akomponuodama savo kolegėms operos solistėms. Tačiau šalia muzikinės linijos jos šeimoje yra ir dar viena: Aistės vyras – majoras, Lietuvos kariuomenės kapelmeisteris. Paklausta, kokios nuotaikos šeimoje vyrauja šiuo metu, Aistė neslepia, kad emocijų – daug. „Nepaisant to, kad vyras turi karinį laipsnį, kad abu esame akademikai, mes esame dar ir muzikantai. O menininkai, kaip žinote, viską išgyvena itin jautriai, atrodo, kad visa tai, kas nutiko Ukrainai, nutiko mums. Taip pat suprantame, kad esant prastai situacijai tėvelis taip pat būtų pakviestas atlikti savo pareigą. Tačiau visa širdimi tikimės, kad viskas kuo greičiau baigsis, o kol laukiame, stengiamės nesustoti ir judėti į priekį“, –  sako Aistė.

Antrasis „Lietuvos balas. Kartos“ pusfinalis – jau šį sekmadienio vakarą, 19.30 val. per LNK.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: