Lietuvos bendrovė UAB Solet Technics įrengia saulės elektrines Moldovoje, Armėnijoje, Gruzijoje ir Nigerijoje

Šiuo metu yra vykdomi septyni projektai, finansuojami Aplinkos Projektų Valdymo agentūros, kurie sparčiai artėja prie paskutinių projekto įgyvendinimo etapų. Pagrindinės pasirinktos šalys yra Nigerija bei Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo Rytų Europos prioritetiniai regionai – Moldova, Armėnija, Gruzija. Aplinkos ministerijos skiriama parama dvišaliams vystomojo bendradarbiavimo projektams sudaro galimybę keistis Lietuvos patirtimi ir mūsų šalies įmonėms užmegzti naujus ryšius, skintis kelią į naujas rinkas verslo plėtrai.

Pagrindinis šių projektų tikslas – mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį besivystančiose šalyse, rodyti pavyzdį ir skatinti šalis naudoti mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančias technologijas. Paramą besivystančioms šalims, skirtą klimato kaitai švelninti ir prisitaikyti prie šios kaitos, Lietuva teikia vykdydama JT Bendrosios klimato kaitos konvencijos įsipareigojimus.

Bene 600 kWp bendros galios saulės elektrines nurodytose šalyse įrengs Lietuvos bendrovė UAB Solet Technics, kuri jau turi patirties įgyvendinant panašaus pobūdžio projektus. Jau įgyvendinti projektai įmonei suteikė neįkainojamų žinių ir naujos patirties, tačiau dabartinė situacija, esant COVID-19 pandemijai, neišvengiamai sulėtino procesus ir privertė į viską pažvelgti kitaip. Solet Technics džiaugiasi, kad su šalių ambasadorių visapusiška pagalba ir paskatinimu, procesas vystosi ganėtinai sklandžiai net ir tokiomis sąlygomis.

Klimato kaitos švelninimo ir prisitaikymo prie klimato kaitos sprendimų ir technologijų diegimo besivystančiose šalyse projekto “Klimato kaitos sprendimai Moldovoje „Mihail Ciachir” Comrat Pedagogikos Universitete, įrengiant saulės elektrines ir perduodant Lietuvos patirtį vietos partneriams, įstaigoms ir institucijoms.” krovinys su saulės elektrinės įranga liepos 28 dieną iškeliavo iš Lietuvos į Moldovą, į “Mihail Ciachir” universitetą. Moldovos pasienį pasiekė rugpjūčio 5 dieną. Elektrinė buvo įrengta per 20 dienų. Solet Technics tiki, kad šios jėgainės įrengimas paskatins atsinaujinančių energijos šaltinių diegimo procesą visoje šalyje, taip pat sustiprins Lietuvos ir Moldovos santykius.

Gruzijoje vykdomų projektų  “Aplinkos taršos ir klimato kaitos problemų sprendimas Gruzijoje įrengiant 200 kW saulės elektrinę ant Gruzijos regbio sąjungos pastatų stogų” ir “Klimato kaitos problemų sprendimas Gruzijoje perduodant Lietuvos patirtį saulės energetikos srityje, bendradarbiaujant su vietos partneriais ir karo pabėgėlių Khurvaleti stovyklos savanoriai”  lokacijas kroviniai pasiekė rugpjūčio 5 dieną. Tai nebe pirmi projektai Gruzijoje, kuriuos vykdo UAB Solet Technics. Sukaupta Gruzijos projektų patirtis padėjo išvengti nenumatytų atvejų ir sklandžiai pasiruošti krovinio gabenimui. Šiuo metu yra vykdomi paruošiamieji darbai ir greitu metu bus pradėti montavimo darbai.

Armėnijoje vykdomuose projektuose “Klimato kaitos sprendimai Armėnijoje, Areviq meno mokykloje įrengiant saulės elektrines ir perduodant Lietuvos patirtį vietos partneriams, įstaigoms ir institucijoms” ir  “Klimato kaitos sprendimai Armėnijoje Getq vidurinėje mokykloje įrengiant saulės elektrines ir perduodant Lietuvos patirtį vietos partneriams, įstaigoms ir institucijoms” siekiama sumažinti dyzelinių generatorių naudojimą. Dyzelinių generatorių emisijos yra žymiai didesnės negu mašinų ar autobusų, o išmetamos dujos yra kenksmingos gamtai ir gyventojų sveikatai. Dyzelino išmetamosios dujos turi daugiau nei 40 toksiškų teršalų ir vėžį sukeliančių komponentų. Mokyklų bendruomenės nori naudotis žalia ir švaria elektros energija, tačiau šiuo metu Armėnijos projektams skirtas krovinys yra užstrigęs muitinės sandėlyje. Lietuvos Respublikos ambasadorius Armėnijos Respublikoje Evaldas Galvanauskas ir Inga Stanytė-Toločkienė sunkiai dirba, kad būtų gauta humanitarinė pažyma teikiamai neatlygintinai paramai ir projektas galėtų būti įgyvendintas.

Šie projektai yra finansuojami Klimato kaitos programos lėšomis, kurias administruoja Aplinkos ministerija. Finansavimas projektams skiriamas ministro įsakymu. Šie projektai skirti dvišalio bendradarbiavimo vystymui.

Nuo veiklos pradžios „Solet Technics“ įrengė beveik 10 MW galios elektrinių ne tik Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, bet ir Bulgarijoje, Gruzijoje, Lenkijoje, Italijoje, taip pat jau įgyvendino unikalius projektus Armėnijoje, Moldovoje, Nigerijoje. Šiuo metu įmonė vysto 1MW galios saulės parką „Vytis“, kur fiziniai ir juridiniai asmenys galės įsigyti nuosavą parko dalį ir naudotis pigesne, žalia elektros energija bent 25 metus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: