Lietuvos čempionate tarp geriausiųjų ir panevėžiečiai

Rugpjūčio pradžioje Trakuose vykusiame baidarių ir kanojų irklavimo Lietuvos čempionate dalyvavo ir jungtinė Panevėžio komanda sudaryta iš Panevėžio sporto centro ir Panevėžio R. Sargūno sporto gimnazijos auklėtinių.

Šiemet tris dienas vykusiame Lietuvos čempionate sportininkai ne tik aiškinosi, kas stipriausias 200, 500 ir 1000m. nuotoliuose, bet ir dalinosi kelialapius į spalį perkeltą Europos čempionatą Rumunijoje. Čempionate puikiai pasirodė mūsų sportininkai treniruojami P. Bespalovo, D. Vaičikonienės ir V. Vaičikonio.

Jau pirmąją dieną 500m nuotolyje komanda iškovojo 4 medalių komplektus. Baidare vienviete D. Žaldokas iškovojo bronzos medalį, baidare dviviete H. Kairys su R. Sakalausku sidabro medalį, sidabro medalį baidare dviviete moterų grupėje G. Srivkinaitė su K. Glemžaite, o moterų keturvietė olimpinėje rungtyje, kurios sudėtyje G. Kotryna, G. Srivkinaitė kartu su elektrėniške G. Pališauskaite bei šiauliete I. Vaitiekūnaite, tapo Lietuvos čempionėmis bei buvo apdovanotos piniginiais prizais.

Antrąją dieną 1000m nuotolyje kuri vyrų grupei yra olimpinis nuotolis panevėžiečiai iškovojo net aštuonis medalių komplektus. Baidare vienviete stipriausias Panevėžio baidarininkas L. Šakalys nusileido tik ilgamečiam olimpinės rinktinės nariui R. Nekriošiui ir iškovojo sidabro medalį, bronzos medalis atiteko D. Žaldokui. Baidare dviviete bronzos medalius pavyko iškovoti H. Kairiui ir R. Sakalauskui, moterų grupėje baidare dviviete G. Rauckytė su G. Srivkinaite iškovojo sidabro, o G. Kotryna su L. Kepalaite bronzos medalius. Keturviečių klasėje L. Šakalys, H. Kairys, R. Sakalauskas su visaginiečiu V. Čiaplinskiu tapo čempionais. Puikiai sekėsi ir moterų keturvietei G. Rauckytei, G. Srivkinaitei, vilnietei G. Šeškutei ir elektrėniškei G. Pališauskaitei kurios užtikrintai iškovojo pirmą vietą.

Trečią dieną varžybos vyko 200m bei 5000m nuotoliuose. 200m nuotolio finalų vaizdo įrašą visi norintys gali rasti youtube platformoje. Pirmąjį medalį Panevėžiui kanojų rungtyse iškovojo Ž. Česonis kanoja vienviete 200m. finišavęs trečias. Baidare dviviete vėl puikiai pasirodė mūsų moterys: K. Glemžaitė su šiauliete I. Vaitiekūnaite čempionių titulus iškovojo labai permainingoje kovojo nugalėjusios antroje vietoje likusias G. Srivkinaitę su elektrėniške G. Pališauskaite. Baidare keturviete H. Kairys, R. Sakalauskas, kaunietis E. Sutkus ir visaginietis V. Čiaplinskis iškovojo sidabro medalius, o D. Žaldokas su M. Tiriliu bei kitų miestų atstovais liko treti. Čempionėmis tapo G. Srivkinaitė, K. Glemžaitė su I. Vaitiekūnaite ir G. Pališauskaite. Ilgiausiame čempionato nuotolyje taip pat pavyko iškovoti medalius. R. Sakalauskas iškovojo sidabro medalį nusileidęs tik R. Nekriošiui, o moterų grupėje sidabro medaliu pasipuošė G. Rauckytė.

Šiuo metu stipriausi miesto irkluotojai treniruojasi Trakuose prieš rugpjūčio 14-16 vyksiantį Lietuvos jaunių-jaunimo čempionatą. Po jų jauniausi irkluotojai rugpjūčio 26d. varžysis Lietuvos vaikų čempionate Šiauliuose.