Lietuvos diskgolfo taurės sezonas prasidėjo Panevėžyje

Pavasarį atidėta dėl karantino, pirmąjį birželio savaitgalį startavo didžiausia ir svarbiausia Lietuvoje diskgolfo turnyrų serija – Lietuvos diskgolfo taurė 2020 su Latitude 64. Pirmasis taurės etapas surengtas Panevėžyje, Kultūros ir poilsio parke įrengtame diskgolfo aikštyne, Ketvirtus metus vykstančių taurės varžybų sezono startas iš karto pateko į Lietuvos diskgolfo istorijos puslapius – pirmą kartą taurės varžybose dalyvavo maksimalus įmanomas dalyvių skaičius. Vienu metu 18 krepšių diskgolfo aikštyne gali varžytis iki 90 žaidėjų. Tiek jų susirinko iš Lietuvos ir Latvijos.

Pergales susižėrė vilniečiai ir viešnia ir Rygos

Atvirajame divizione nugalėjo vilnietis Mindaugas Pošius, savo kolekcijoje jau turintis 2017 metų Lietuvos diskgolfo taurės laimėtojo titulą. Antrą užėmė vienas stipriausių Latvijos žaidėjų Lauris Karluš. „Bronza“ teko 2018 metų Lietuvos taurės laimėtojui Aurelijui Zinkevičiui iš Vilniaus. Moterų divizione nugalėjo Latvijos diskgolfo žaidėjų reitingo lyderė Elena Karluša, aplenkusi klaipėdietę Oksaną Žukauskienę ir vilnietę Svetlaną Kobec. Meistrų (40+ amžiaus grupės) divizione nugalėjo Darius Gricius iš Vilniaus, antrą iškovojo D. Griciaus bendraklubis Tadas Ūselis ir trečią – Miroslavas Jurgelevičius iš Šveicarijos (Jonavos raj.). Vaikų iki 15 metų divizione po atkaklios kovos nugalėjo vilnietis Vėjas Ūselis, antroji vieta teko Rojui Dainiui, trečioji – Vasariui Navickui (abu iš Zarasų rajono).

 „Simboliška, kad Taurės sezoną pradedame Panevėžyje, išgyvenančiame tikrą diskgolfo populiarumo sprogimą. Diskgolfas į didžiausią Aukštaitijos miestą atkeliavo visai neseniai. Diskgolfo aikštynas savivaldybės lėšomis mieste buvo įrengtas tik 2019 metų rudenį. Praėjo vos kiek daugiau nei pusmetis, o mieste jau yra įrengti du diskgolfo aikštynai, o žaidėjų masiškumas kassavaitiniuose žaidimuose yra didžiausias visoje Lietuvoje, lenkiamas net Vilnius. Nebūtų keista, jei netolimoje ateityje tarp prizininkų pamatytume ir panevėžiečių. Kita vertus, diskgolfas dideliais  žingsniais populiarėja ir kitose Lietuvos vietovėse, tad konkurencija mūsų sporte auga ir tik augs“ – po varžybų kalbėjo Lietuvos diskgolfo taurės varžybų koordinatorius, Vilniaus diskgolfo klubo direktorius Skirmantas Bikelis.

Lietuvos taurės varžybos vyks penkiais etapais – Panevėžio, Pūčkorių (Vilniuje), Pušyno (Paryžiuje, Jonavos rajone), Nedožinkos (Zarasų rajone) ir Barborlaukio (Jonavos rajone). Antrasis etapas vyks birželio 20 dieną Vilniuje.

Lietuvos taurės Panevėžio etapo prizininkai

Atvirasis divizionas

1. Mindaugas Pošius (Vilnius), 113 metimų, par -11

2. Lauris Karluš (Talsi, Latvija), 116, par -8

3. Aurelijus Zinkevičius (Vilnius), 118, par -6

Moterų divizionas

1. Elena Karluša (Ryga, Latvija), 124, par E

2. Oksana Žukauskienė (Klaipėda) 132, par +8

3. Svetlana Kobec (Vilnius) 140, par +16

Meistrų 40 metų ir vyresnių divizionas

1. Darius Gricius (Vilnius), 116, par -8

2. Tadas Ūselis (Vilnius), 121, par -3

3. Miroslavas Jurgelevičius (Šveicarija), 124, par E

Vaikų iki 15 metų divizionas

1. Vėjas Ūselis (Vilnius), 138, +14

2. Rojus Dainys (Zarasų raj.), 140, +16

3. Vasaris Navickas (Zarasų raj.), 160, +36

Išsamūs rezultatai https://www.pdga.com/tour/event/45758

Plačiau apie Lietuvos diskgolfo  taurę http://www.discgolf.lt/turnyrai/lietuvos-diskgolfo-taure/


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: