„Lietuvos draudimas“ suskaičiavo, kiek kainuoja neatsargus vaikų elgesys

Neatsargus vaikų elgesys kasmet padaro vis didesnės žalos namų ar kitų asmenų turtui. Vidutinė vaikų išdaigos kaina per metus paaugo dešimtadaliu ir perkopė 200 eur ribą, rodo didžiausios šalyje ne gyvybės draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ statistika. Bendrovė skaičiuoja, kad pernai užfiksavo per 1,1 tūkst. atvejų, kai apsidraudusių tėvų vaikai sukėlė žalas namų ar kitų asmenų turtui.

„Pernai kiekvieną dieną registravome vidutiniškai po tris atvejus, kai dėl vaikų neatsargumo nukentėjo jų tėvų ar kitų žmonių apdraustas turtas, o bendra nuostolių suma buvo 200 tūkst. eurų. Pastebėjome, kad išaugo ne tik bendra, bet ir vidutinė vaikų išdaigų žala – palyginti su ankstesniais metais, ji buvo didesnė 13 proc. ir siekė 210 eurų. Žalos brangsta, nes šalies gyventojų namuose atsiranda vis daugiau brangesnio turto“, – sako „Lietuvos draudimo“ Būsto draudimo portfelio valdytoja Audronė Vaitkevičiūtė.

Kaip rodo „Lietuvos draudimo“ duomenys, vaikai daugiausia eibių padaro namuose sugadindami ar sudaužydami jų tėvams priklausantį turtą. Tuo tarpu atvejų, kai nuo vaikų nukenčia kitiems žmonėms priklausantys daiktai, bendrovė pernai registravo 20 kartų rečiau – viso apie 50 atvejų. Kai apgadinamas kitų žmonių turtas, bendrovė atlygina patirtus nuostolius, jei vaikų tėvai yra apsidraudę savo asmens civilinę atsakomybę. Tuo metu namuose vaikų padarytas žalas „Lietuvos draudimas“ kompensuoja, jei klientas yra įsigijęs namų turto draudimą.

Žalos įrankis – skysčiai
Daugiausia žalos sukelia vaikų rankose atsidūrę įvairūs skysčiai. Pavyzdžiui, per praėjusius metus „Lietuvos draudimui“ teko atlyginti žalą, kai vaikai vandeniu apliejo televizorių, užmetė vandens pripildytą balioną ant kaimyno automobilio stogo ir jį gerokai sulankstė, sudaužė stiklainį su sultimis, kurios prasiskverbė pro perdangas į kaimyninį butą. Žala buvo kompensuota ir tokiose kasdienėse situacijose, kai vaikas išlipdamas iš automobilio įlenkė kitos transporto priemonės dureles ar kai važinėdamas dviračiu apibraižė kieme stovėjusį kaimyno automobilį.

Pasitaikė ir atvejų, kai kliento trejų metų amžiaus sūnus svečiuose sudaužė ant staliuko stovėjusias krištolo taures, o pas močiutę viešėjusi ketverių metų anūkė sukarpė kambario užuolaidas.

„Kadangi atsakomybė už vaikų poelgius tenka tėvams, jie turi atlyginti kitiems žmonėms padarytus nuostolius. Norėdami išvengti nenumatytų išlaidų, mūsų klientai renkasi drausti savo asmens civilinę atsakomybę, kurią dažniausiai apdraudžia nuo 1,5 iki 3 tūkst. eurų siekiančia suma“, – teigia A. Vaitkevičiūtė.

Gyvūnų sukelti nuostoliai – mažesni
Asmens civilinės atsakomybės draudimas taip pat atlygina žalas, kurias kitų asmenų sveikatai ar turtui padaro apdraustojo asmens augintinis. Tokių atvejų per 2016-uosius „Lietuvos draudimas“ užfiksavo apie pusšimtį ir nukentėjusiesiems išmokėjo beveik 10 tūkst. eurų kompensacijų. Vidutinė gyvūnų padaroma žala yra nežymiai mažesnė už vaikų ir sudaro apie 180 eurų.

Gyvūnai daugiausia žalos padaro kitų asmenų sveikatai ar turtui apdraskydami daiktus ar drabužius. Pasitaiko atvejų, kai pavadėliu apviję žmogų jį netyčia parverčia, pavyzdžiui, viena didžiausių gyvūnų sukeltų žalų pastaraisiais metais buvo užfiksuota, kai šuo pargriovė senjorą, kuriam lūžo dubens kaulai – „Lietuvos draudimas“ išmokėjo beveik 600 eurų dydžio kompensaciją nukentėjusiajam. „Lietuvos draudimas“ yra atlyginęs ir mažesnių, keliolika ar keliasdešimt eurų siekiančių žalų, kai šuo apdraskė dviračio sėdynę ar sugraužė atėjusio kaimyno šlepetes.

Pirmaujanti šalies ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ savo paslaugas teikia pusei milijono privačių ir verslo klientų ir per metus atlygina jiems žalų už maždaug 70 mln. eurų. Bendrovėje dirba apie 1 tūkst. darbuotojų. „Lietuvos draudimo“ paslaugas renkasi 40 proc. visų apsidraudusiųjų Lietuvoje, o kitiems bendrovę rekomenduoja 9 iš 10 klientų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: