„Lietuvos draudimas“: vairuotojai sužymėjo „pikčiausias“ Panevėžio eismo vietas

Lietuvos gyventojai identifikavo kelių vietas, kuriose vairuodami dažniausiai patiria pyktį ar susierzina. Vasarį ir kovą didžiausios šalies draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ inicijuotame „Pykčio keliuose žemėlapyje“ internete vairuotojai pažymėjo apie 4 tūkst. eismo vietų, kuriose dažniausiai patiria neigiamas emocijas. Tarp šių vietų – ir Panevėžio miesto gatvės, pažymėtos apie 160 kartų.

„Pykčio keliuose žemėlapio“ tikslas buvo leisti vairuotojams patiems parodyti gatves, kuriose jie dažniausiai patiria stresą ar kitas neigiamas emocijas – geriausiai tai gali padaryti žmonės, kurie nuolat susiduria su pykčiu keliuose. Vairuotojų atsiliepimai parodė, kad daugiausia neigiamų emocijų žmonės patiria didmiesčiuose: apie 75 proc. pažymėtų taškų – Panevėžyje bei kituose 4 didžiuosiuose šalies miestuose“, – sakė Raimondas Geleževičius, kampanijos „Nulis pykčio“ ambasadorius, „Lietuvos draudimo“ Privačių klientų departamento direktorius.

Anksčiau „Lietuvos draudimo“ užsakymu atlikti sociologiniai tyrimai rodo, kad 95 proc. Lietuvos vairuotojų yra susidūrę su pykčiu keliuose ir bent kartais patiria neigiamų emocijų, o 61 proc. vairuotojų vienaip ar kitaip sureaguoja į kitų vairuotojų demonstruojamą pyktį.

Daugiausia pykčio Panevėžyje – Projektuotojų ir Molainių gatvių sankryžoje

R.Geleževičius pasakojo, kad „Pykčio keliuose žemėlapio“ duomenys parodė, kad Panevėžyje vairuotojai dažniausiai neigiamas emocijas patiria intensyvaus eismo vietose, kur neretai susidaro spūstys.

Panevėžiečiai mini, kad dažniausiai pyktį kelyje patiria važiuodami Projektuotojų ir Molainių gatvių sankryža, kur eismo dalyviai jaučia chaotišką vairavimo tvarką. Taip pat Panevėžyje daug įtampos vairuotojams sukelia Nemuno ir Klaipėdos gatvių sankryža: žmonės teigia, kad dėl intensyvaus eismo vairuotojai labai nepakantūs kitiems, neretai pyksta ant kitų eismo dalyvių ar linkę nežymiai pažeisti kelių eismo taisykles. „Pykčio keliuose žemėlapis“ taip pat atskleidė, kad Panevėžyje vairuotojai daug streso patiria važiuodami ir Pilėnų bei Nemuno gatvių sankryža, kurioje didelio eismo metu nepatogu atlikti posūkius.

„Pikčiausiose“ Panevėžio vietose – nuotaiką gerinantys ženklai

Siekdamas mažinti pyktį Lietuvos keliuose „Lietuvos draudimas“ toliau tęsia „Nulis pykčio“ kampaniją, kurios viena iš priemonių – kelio informaciniai stendai „Įsijunk šypseną“, skirti paskatinti vairuotojus vairuoti draugiškiau. Šiuo metu kelio stendai Panevėžyje bendradarbiaujant su Panevėžio miesto savivaldybe jau įrengti J. Basanavičiaus, J. Tilvyčio, Klaipėdos, Smėlynės, Senamiesčio, Pušaloto gatvėse bei Velžio kelyje bei 30 kitų šalies vietų.

R.Geleževičius sakė, kad „Lietuvos draudimas“ „pikčiausiose“ Panevėžio eismo vietose ketina pastatyti dar kelis „Įsijunk šypseną“ kelio stendus. Juos gyventojai vertina teigiamai – intensyviausiose sostinės gatvėse išvydę „Įsijunk šypseną“ kelio stendą nusišypso beveik kas antras (45 proc.) eismo dalyvis.

„Pykčio keliuose žemėlapį“ „Lietuvos draudimas“ sukūrė ir įgyvendino drauge su Lietuvos savivaldybių asociacija bei Lietuvos automobilių kelių direkcija ir LR Susisiekimo ministerija. Gyventojai vietas, kuriose vairuodami patiria daugiausiai pykčio, galėjo žymėti internete šių metų vasario 19 – kovo 26 dienomis.

„Pykčio keliuose žemėlapis“ yra vienas iš „Lietuvos draudimo“ kampanijos „Nulis pykčio“ projektų. Visa pykčio mažinimo keliuose iniciatyva Lietuvoje veikia nuo 2013 m. pabaigos ir yra įvertinta tiek Lietuvoje, tiek tarptautiniu mastu. 2014 m. pabaigoje „Nulis pykčio“ laimėjo „European Excellence Awards“ geriausio socialinės atsakomybės projekto Europoje titulą. „Nulis pykčio“ projektą palaiko Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija bei Lietuvos automobilių kelių direkcija.

„Lietuvos draudimas“ yra didžiausia šalies draudimo bendrovė, savo paslaugas teikia pusei milijono privačių ir verslo klientų ir per metus atlygina klientams žalų už beveik 60 mln. eurų. Bendrovėje dirba daugiau nei 1100 darbuotojų. „Lietuvos draudimas“ tris kartus iš eilės pelnė „Geriausio darbdavio“ apdovanojimą, taip pat pripažintas geriausiu Vidurio ir Rytų Europos darbdaviu 2013 metais.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: