AINA.LT nuotr.

„Lietuvos draudimas“: vėjas vėl niokoja žmonių turtą, bendras nuostolis gali siekti 450 tūkst. eurų sumą

Savaitgalį vėjo gūsiai Lietuvoje kilo net iki 22 m/s ir tai pridarė rimtų nuostolių šalies gyventojams. „Lietuvos draudimo“ atstovas teigia, kad per savaitgalį jau fiksuota beveik 600 žalų, joms atlyginti jau skirta daugiau nei 210 tūkst. eurų, tačiau skaičiai be abejonės augs.

Nuo pat penktadienio siautėjęs vėjas niokojo žmonių turtą.

„Dėl vėjo pridarytų nuostolių į „Lietuvos draudimą“ kreipėsi gyventojai iš visos Lietuvos. Daugiausiai apgadintas gyvenamasis turtas, taip pat nelaimės neaplenkė ir komercinio turto“, – komentuoja „Lietuvos draudimo“ Operacijų departamento vadovas Artūras Juodeikis.

Anot jo, per savaitgalį jau kreipėsi beveik 600 gyventojų, rezervuota suma viršija 210 tūkst. eurų. Prognozuojama, kad besikreipiančių žmonių dėl savaitgalį patirtų nuostolių turėtų būti apie 900, o nuostoliai turėtų augti iki 450 tūkst. eurų.

„Nuo pat metų pradžios gamtos stichijos kelia problemų ir sukuria nuostolių Lietuvos gyventojams. Sausio viduryje vienos audros nuostoliai siekė 300 tūkst. eurų, o vasario pabaigoje savaitgalį siautėjęs vėjas vėl atnešė beveik 300 tūkst. eurų nuostolių“, – pastebi Artūras Juodeikis.

Nukenčia ir namų turtas, ir automobiliai

Sinoptikai prognozuoja didelį vėją visą savaitę, todėl draudimo ekspertas pažymi, jog labai svarbu nuolat atkreipti dėmesį į prognozes ir saugoti savo turtą.

„Matome, kad stichinių nelaimių sukeltų nuostolių sumos vis auga, todėl gyventojai, siekdami apsaugoti savo piniginę ir asmeninį turtą, turėtų juo, kylant vėjui, išskirtinai rūpintis“, – sako „Lietuvos draudimo“ ekspertas.

Kaip jis teigia, šiltėjant orams, žmonės išsineša į kiemus lauko kepsnines, vaikų batutus, vazonus – jie skrenda ir pridaro daug žalos.

„Nukenčia namų sienos, langai, taip pat kieme stovintys automobiliai. Tokius sunkius daiktus vertėtų prirakinti prie stacionarių objektų arba įvežti ar įnešti į namo vidų. Šį savaitgalį nukentėjo ir pavėsinės, šiltnamiai – jais pasirūpinti taip pat svarbu“, – pastebi Artūras Juodeikis.

„Lietuvos draudimo“ ekspertas primena nestatyti automobilių po dideliais, ypač senais, medžiais, nes jie gali nuvirsti ir sugadinti transporto priemonę.

Smarkūs vėjai Lietuvoje dažnėja

Patyrusiems žalą gyventojams „Lietuvos draudimo“ ekspertas pataria pirmiausia kviesti avarines tarnybas, skubėti saugoti turtą. Jei yra galimybė – mažinti nuostolį. Tuomet labai svarbu nufotografuoti sugadinimus ir kreiptis į savo draudimo bendrovę. Registruoti įvykius „Lietuvos draudime“ klientai gali naudojantis savitarnos svetaine „SavasLD“.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos (LHMT) specialistai pastaraisiais metais jau ne kartą buvo atkreipę dėmesį, jog keičiantis klimatui ne tik kyla globali oro temperatūra, bet ir dažnėja bei intensyvėja sausros, liūtys, smarkūs vėjai ir kiti pavojingi, stichiniai meteorologiniai reiškiniai, pridarydami vis daugiau žalos gamtai ir žmonėms.

Naujausias „Lietuvos draudimo“ prekės ženklo tyrimas rodo, jog Lietuvos gyventojai jį laiko pačiu patikimiausiu draudimo prekės ženklu Lietuvoje, ypatingai daug balų apklaustieji bendrovei skiria už tai, jog ji objektyviai vertina klientui padarytos žalos nuostolį, paprastai ir sklandžiai jas tvarko bei greitai sureguliuoja (KOG apklausa, 2021 m. gruodis, 18-74 metų amžiaus Lietuvos gyventojai). Savo draudimą apskritai bendrovei patiki kas trečias besidraudžiantis šalies pilietis.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: