Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivas ,,Jotvingis“ (N42) yra pasiruošęs perimti vadovavimą NATO priešmininių laivų grupei

Po NATO  Minų paieškos ir nukenksminimo operacijų vertinimo centro  atlikto vertinimo  Belgijoje  šiandien į Lietuvą grįžo ir Karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilėje Klaipėdoje prisišvartavo štabo ir aprūpinimo laivas ,,Jotvingis“ (N42).  Vertinimo komisija nusprendė, kad laivas atitinka visus NATO keliamus reikalavimus laivui ir jo įgulai bei yra pasirengęs vadovauti minų paieškos ir nukenksminimo junginiui  NATO SNMCMG1 (angl. Standing NATO Mine Countermeasures Group One) Baltijos jūroje.

Planuojama, kad grupės vadovybė keisis jau 2020 m. liepos mėnesį, o junginiui vadovaus Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilės štabo viršininkas komandoras Audrius Venckūnas. Tai antras kartas,  kai šiam NATO laivų junginiui vadovaus Lietuva. 2014 m. SNMCMG1  vadovavo kmdr. Giedrius Premeneckas kartu su štabo ir aprūpinimo laivu „Jotvingis“ (N42).

SNMCMG1 veikia Šiaurės Europos vandenyse (dažniausiai Šiaurės ir Baltijos jūrose), kuriuose vykdo išminavimo operacijas jūroje, dalyvauja kituose NATO šalių tarptautiniuose mokymuose jūroje bei pratybose su NATO  sąjungininkais ir partneriais.

Šiuo metu NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų I grupei vadovauja kmdr. Peter Krogh (Danija). NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1 grupė yra tarptautinis greitojo reagavimo priešmininių laivų junginys, kurio uždaviniai – užtikrinti nuolatinį NATO priešmininės kovos pajėgumą, galintį veikti taikos, krizės ar ginkluoto konflikto metu.

SNMCMG1 taip pat gali būti naudojamas reaguojant į krizes, demonstruojant Aljanso buvimą regione ir solidarumą, lankant NATO šalių ir partnerių uostus. NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų I grupės junginys kartu veikia kaip pagrindinė jūrinių NATO greito reagavimo pajėgų platforma.

Junginio uždaviniams atlikti priešmininius ir aprūpinimo laivus, junginio vadą ir štabą rotacijos pagrindu 6–12 mėn. tarnybai skiria NATO jūrinės valstybės. Nuo 2006 m. Karinės jūrų pajėgos beveik kasmet skiria priešmininius karo laivus vykdyti NATO užduotis grupės sudėtyje.


KJP informacija ir nuotraukos


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: