Lietuvos naujienos - Verslas - 2015-05-15

Lietuvos liberalus jaunimas: “Paskutinis įnašas į valstybės biudžetą – nuo šiandien dirbsime sau”

Šių metų gegužės 15 d. bus minima Laisvės nuo mokesčių diena. Tai simbolinė diena metuose, kai vidutinis mokesčių mokėtojas nustoja dirbti valdžiai ir pradeda dirbti sau.

Lietuvos liberalus jaunimas (LLJ), siekdamas atkreipti dėmesį į Lietuvoje egzistuojančią didelę mokestinę naštą, rengia viešąją akciją. Akcijos metu LLJ nariai įteiks Lietuvos Respublikos Finansų ministerijos darbuotojams didžiulį maišą mokesčių naštos su užrašu “Paskutinis įnašas į valstybės biudžetą – nuo šiandien dirbsime sau”. Viešoji akcija vyks 11:45 val. prie Lietuvos Respublikos Finansų ministerijos (Lukiškių g. 2, Vilnius).

“Kiekvienais metais minėdami laisvės nuo mokesčių dieną, raginame tiek savo organizacijos narius, tiek visą visuomenę atkreipti dėmesį į tai, kokią didelę dalį savo sukuriamo produkto, į kurio sąvoką įeina tiek mūsų laikas, tiek įdėtas darbas, atiduodame valstybei mokesčių pavidalu. Šie mokesčiai yra panaudojami valstybės viešojo sektoriaus išlaikymui – finansuojami valdininkų atlyginimai, sveikatos, švietimo, kitos valstybės paslaugos.” – teigia Lietuvos liberalaus jaunimo (LLJ) Pirmininkas Mantas Šnioka.

Laisvės nuo mokesčių diena yra naudinga tuo, kad ji parodo, kokią dalį savo laiko skiriame tam, kad į biudžetus sumokėtume visus mokesčius. Šią dieną mokesčių mokėtojai gali priminti apie save valdžiai, reikalauti mokesčių naštos sumažinimo bei efektyvesnio mokestinių pajamų panaudojimo. Laisvės nuo mokesčių diena primena Lietuvos gyventojams, kad didžiausią jų išlaidų dalį sudaro ne išlaidos maistui ar būstui, o būtent mokesčiai.

“O didžiausia bėda yra ta, kad kiekvienais metais laisvės nuo mokesčių diena ateina vis vėliau. Tai reiškia, kad metai iš metų mokesčių našta Lietuvos gyventojams tik didėja.” – įsitikinęs LLJ Pirmininkas Mantas Šnioka.

Laisvės nuo mokesčių diena kiekvienais metais yra apskaičiuojama Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) ekspertų pagal santykinės valdžios išlaidų naštos rodiklį, parodantį, kokią žmogaus sukuriamų pajamų dalį paima valdžia ir perskirsto per nacionalinį biudžetą ir nebiudžetinius fondus. Kasmet LLRI pateikia prognozuojamą Laisvės nuo mokesčių dieną, skaičiuojamą remiantis biudžeto įstatymais ir Finansų ministerijos prognozėmis dėl ekonomikos augimo.

Lietuvos liberalus jaunimas – savarankiška ir nepriklausoma jaunimo nevyriausybinė organizacija, vienijanti liberaliai mąstančius jaunus žmones visoje Lietuvoje. Misija – skleisti laisvės ir teisingumo idėjas esant bet kokiai politinei aplinkai, aktyviai veikiant tiek Lietuvoje, tiek globalioje pasaulio erdvėje.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: