Lietuvos mastu tiriama daugiau kaip 100 nusikalstamų veikų

Atliekant didelės apimties ikiteisminį tyrimą siekiama nustatyti, ar skirtingose sveikatos priežiūros įstaigose vykstant medicininės paskirties įrangos ir kitų priemonių viešiesiems pirkimams nebuvo padarytos įvairios korupcinės bei kitos nusikalstamos veikos.

Siekiant surinkti tyrimui reikšmingus duomenis, šiomis dienomis skirtingose vietose buvo Lietuvoje atliekami būtini procesiniai veiksmai.

Šį ikiteisminį tyrimą kontroliuoja, organizuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento bei apygardų prokuratūrų Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrių prokurorų grupė, atlikti tyrimą pavesta STT Centrinei tyrimų valdybai kartu su visomis STT teritorinėmis valdybomis.

STT pareigūnų surinkti duomenys šiuo metu leidžia įtarti, kad medicinos priemonėmis ir įranga prekiaujančių įmonių atstovai, galimai veikdami įvairiomis neteisėtomis priemonėmis, per ilgesnį nei vienerių metų laikotarpį sudarė sąlygas įmonėms laimėti įvairių Lietuvos gydymo įstaigų skelbtų pirkimų už daugiau kaip 3 mln. EUR.

Šiuo metu visos Lietuvos mastu tiriama daugiau kaip 100 nusikalstamų veikų. Įtariama, kad į šias galimai nusikalstamas veikas galėjo būti įtrauktos daugiau nei 10 Lietuvos gydymo įstaigų iš daugiau kaip 10 savivaldybių, jų vadovai ir kiti asmenys, atsakingi už viešuosius pirkimus.

Siekiant nustatyti tyrimui reikšmingas aplinkybes, atliekami būtini procesiniai veiksmai. Šiuo metu įtarimai dėl įvairių korupcinių nusikaltimų pareikšti 35 asmenims, tarp jų – 4 privačių įmonių vadovai bei 6 gydymo įstaigų vadovai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: