
T.Bauro, R.Vilkelio, G.Bitvinsko nuotr.
„Lietuvos mokytojas 2025” apdovanojimai: švietimo lyderė – Panevėžio pradinė mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia Dausienė
Penktadienį Kaune įvyko naujienų portalo Lrytas rengiamas didžiausias ir turiniu įvairiausias šalyje švietimo forumas „Švietimo kodas“. Forume švietimo lyderiai, politikai, savivaldos atstovai, verslininkai, mokslininkai, mokytojai ir švietimo darbuotojai diskutuoja apie Lietuvos švietimo ateitį.
Šiais metais forumo partneriais tapo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM), Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Britų taryba Lietuvoje. Antrą kartą rengiamą forumą „Švietimo kodas“ globoja Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda.
Vos per vienerius metus forumas išaugo dvigubai: 2000 dalyvių, daugiau nei 150+ pranešėjų, 60+ pranešimų ir diskusijų 4 turinio salėse bei daugiau nei 15 stendų.
Forume „Švietimo kodas“ – išskirtinė daugiau nei 40-ies merų ir vicemerų diskusija: ant stalo dėjo opiausius klausimus. Merai ir vicemerai diskutavo ir kėlė aktualiausius švietimo klausimus, bei ieškojo būdų, kaip šiandien būtų galima spręsti opiausias švietimo sektoriaus problemas.
Uždarame forume dalyvavo ne tik savivaldos atstovai, bet ir šalies politikai, verslininkai ir švietimo lyderiai – jie dalijosi geriausiais pavyzdžiais, padedančiais įkvėpti ir brėžti ateities švietimo liniją.
Pranešimus specialiame merų forume pristatė prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja bei Švietimo, mokslo ir kultūros grupės vadovė Jolanta Karpavičienė, švietimo, mokslo ir sporto ministrė Ramina Popovienė, švietimo startuolio „Vedliai įkūrėja Monika Katkutė-Gelžinė, taip pat „Investuok Lietuvoje“ vadovas Elijus Čivilis, sveikinimo žodį tarė VDU rektorius prof. Juozas Augutis.
Kam skyrė didžiausią dėmesį?
Politikai iš 45 šalies savivaldybių diskusijoje palietė svarbiausias aktualijas – kalbėjosi apie tai, kokios švietimo politikos laukti iš naujosios valdžios, koks yra savivaldos indėlis į švietimą, kaip pritraukti ir išlaikyti švietimo specialistus regionuose, kaip regionuose ugdyti gabius vaikus.
Švietimo, mokslo ir sporto ministrė R.Popovienė didžiausią dėmesį atkreipė į regioninę švietimo politiką, ir pasidalijo, kokių sprendimų galima tikėtis per artimiausius kelerius metus.
Svarbiausi prioritetai, anot R.Popovienės, šiuo metu yra lygias galimybes suteikiantis (įtraukusis) ikimokyklinis ir bendrasis ugdymas, visus įgalinantis mokymasis visą gyvenimą, tarptautinę vertę kuriantis aukštasis mokslas, o taip pat ir fiziškai aktyvi visuomenė bei tvaraus aukšto meistriškumo sporto stiprinimas.
Diskusijoje su savivaldos atstovais netrūko aštrių pasisakymų, iškelti buvo ir klausimai, į kuriuos ilgus metus neturėjo savivalda atsakymų. Tačiau, kaip pripažino patys dalyviai, seniai nebuvo susidėti kalbėtis apie švietimą, skirtingas patirtis ir būtent jų savivaldybėje veikiančius sprendimus.
Šio specialaus merų švietimo forumo tikslas – parodyti, jog ne tik mokytojai, švietimo lyderiai ir specialistai, bet ir savivaldos atstovai keičia vaikų ateitį bei šalies švietimo veidą.
Išdalinti penktieji „Lietuvos mokytojas“ apdovanojimai: laimėtojams – įspūdingas prizų fondas
Penktadienio vakarą, pasibaigus didžiausiam šalyje švietimo forumui „Švietimo kodas“, iškilmingoje ceremonijoje paaiškėjo naujienų portalo Lrytas penktąjį kartą rengiamų apdovanojimų „Lietuvos mokytojas“ nugalėtojai. Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vykusioji apdovanojimų ceremonijoje dešimt švietimo srities profesionalų įvertinti už išskirtines pastangas ir atsidavimą mokytojo pašaukimui. Dar penki pedagogai įvertinti specialiose partnerių įsteigtose nominacijose.
Lrytas rengiami tradicija tapę „Lietuvos mokytojas“ apdovanojimai suteikia galimybę visuomenę supažindinti su švietimo šviesuliais, kurie į iššūkius žvelgia su neblėstančiu užsidegimu bei skatina rinktis mokytojo profesiją.
Lrytas rengiami tradicija tapę „Lietuvos mokytojas“ apdovanojimai suteikia galimybę visuomenę supažindinti su švietimo šviesuliais, kurie į iššūkius žvelgia su neblėstančiu užsidegimu bei skatina rinktis mokytojo profesiją. Šiais metais į rinkimus itin aktyviai įsitraukusi visuomenė užregistravo 447 mokytojus, švietimo specialistus, kurie sulaukė 361,836 palaikymo balsų. Bendruomenės palaikymą aktyviai skatino ir socialiniuose tinkluose – ten pasidalinimų fiksuota daugiau nei 16 tūkst., o reakcijų sulaukta daugiau nei 50 tūkst.
Šiais metais rinkimuose fiksuojami rekordai ne tik dėl dalyvių, balsų skaičiaus bei išskirtinio partnerių įsitraukimo – dovanų fondo.
Mokytojai buvo nominuojami vienoje iš dešimties kategorijų: ikimokyklinio ugdymo, pradinio ugdymo, pagrindinio ugdymo, vidurinio ugdymo (progimnazijos ir gimnazijos), neformalaus ugdymo, profesinio ugdymo, lituanistinės mokyklos mokytojas, švietimo pagalbos specialistas švietimo lyderis. Susumavus skaitytojų ir vertinimo komisijos balsus, buvo išrinkti šių kategorijų nugalėtojai. Apdovanojimų partneriai įsteigė ir penkias specialias nominacijas: „Inovatyviausias antreprenerystės mokytojas“, STEAM mokytojas, „Meno srities mokytojas“, „Ateities mokytojas“ bei išskirtinį „Lietuvos Junior Achievement“ apdovanojimą už inovatyvų technologijų ir antreprenerystės ugdymą mokykloje.
Vertinimo komisiją sudarė: Britų tarybos Lietuvoje vadovė Ona Marija Vyšniauskė, švietimo startuolio „Vedliai“ įkūrėja Monika Katkutė-Gelžinė, ilgametis pedagogas, buvęs Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos direktorius Miša Jakobas, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos kanclerė prof. dr. Lina Kaminskienė, Švietimo, mokslo ir sporto ministrės patarėjas Tomas Bičiūnas, Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) patarėjas švietimo ir kultūros klausimais Jonas Mickus bei portalo Lrytas vyr. redaktorius ir direktorius Tautvydas Mikalajūnas.
Kas pelnė „Lietuvos mokytojas 2025“ vardą?
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja – Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Viktorija Krivickaitė.
Pradinio ugdymo mokytoja – Kauno Aleksandro Stulginskio mokyklos pradinių klasių mokytoja Jūratė Trimailovienė.
Pagrindinio ugdymo mokytoja – Mažeikių „Ventos“ progimnazijos šokio ir istorijos mokytoja metodininkė Justina Padskočienė.
Vidurinio ugdymo (progimnazijos) mokytojas – Telšių „Ateities“ progimnazijos muzikos mokytojas Gintaras Vaitkaitis.
Vidurinio ugdymo (gimnazijos) mokytoja – Skuodo rajono Mosėdžio gimnazijos istorijos mokytoja Lina Sėlenienė.
Neformalaus ugdymo mokytoja – Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos varinių pučiamųjų instrumentų mokytojas Paulius Lygnugaris.
Švietimo pagalbos specialistas – Kauno švietimo inovacijų centro karjeros specialistė Ugnė Slapšytė.
Profesinio ugdymo mokytojas – Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centro profesijos mokytoja Lidija Leonienė.
Švietimo lyderė – Panevėžio pradinė mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia Dausienė.
Lituanistinės mokyklos mokytoja – lituanistinių mokyklų tinko „Pupa“ (JK) įkūrėja Giedrė Kurlinskaitė. Apdovanojimuose pirmą kartą ir partneriai įsteigė specialias nominacijas.
Specialų prizą STEAM nominacijos laimėtojui įsteigė valstybės kapitalo energetikos įmonė „Ignitis grupė“. Nominacijos laimėtoja – Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos biologijos mokytoja Diana Vepštienė.
Vilniaus universiteto Verslo mokykla įsteigė specialų prizą nominacijos „Inovatyviausias antreprenerystės mokytojas“ laimėtojai, kuria tapo Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytoja Viktorija Zacharova.
M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas įsteigė 1000 eurų vertės premiją nominacijos „Meno srities mokytojas“ laimėtojui. Nugalėtoja šioje nominacijoje tapo Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokyklos klasikinio šokio technikos bei praktikos mokytoja Deimantė Karpušenkovienė.
Nominacijos „Ateities mokytojas“ laimėtojui „Code Academy Kids“ ir „Code Academy“ įsteigė 5000 eurų vertės stipendiją. Laimėtoja tapo VGTU inžinerijos licėjaus pradinio ugdymo mokytoja, inžinerijos ir informatikos mokytoja Lina Kairiūkštienė.
Išskirtinis „Lietuvos Junior Achievement“ įsteigtą apdovanojimą už inovatyvų technologijų ir antreprenerystės ugdymą mokykloje pelnė Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjaus verslumo ir informatikos mokytoja Algita Šablinskienė.
Šiemet, kaip ir praėjusiais metais, forumą „Švietimo kodas“ bei „Lietuvos mokytojas 2025“ apdovanojimus globojo Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje gausiai susirinkę švietimo bendruomenės nariai, projekto draugai ir rėmėjai ovacijomis lydėjo apdovanojimus bei grupės „Subtilu Z“ pasirodymus.
Forumo partneriai – švietimo startuolis „Vedliai“, bendrovės „Omnisend“, „Indeform“, platforma „Sveikatukai“, Vilniaus universiteto Verslo mokykla, „Code Academy Kids“ ir „Code Academy“, M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas, valstybės kapitalo energetikos įmonė „Ignitis grupė“, MO, Energetikos ir technikos muziejai, Mokslo ir inovacijų populiarinimo centras „Mokslo sala“, bendrovė „Epson“, „Robotikos akademija“, įmonė „AJ produktai“, , leidykla „Alma Littera“ bei įmonė „Agrokoncerno grupė“.

Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!