Lietuvos plaukimo federacijos apdovanojimai atiteko ir panevėžiečiams

Naujųjų metų sezoną Lietuvos plaukimo bendruomenė pradėjo prisimindama 2021-sius. Šeštadienio vakarą Kaune buvo pagerbti geriausi praėjusių metų LTU Swimming sportininkai ir jų treneriai.

Vaikinų grupėje Jaunimo proveržio apdovanojimas atiteko Aleksui Savickui (tren. Žilvinas Ovsiukas).

Arūnas Gabrilavičius ir Aleksas Savickas. Manto Daškevičiaus nuotr.

Panevėžiečiui svarbiausias metų startas susiklostė tiesiog puikiai – Europos jaunimo čempionate Romoje 100 m plaukimo krūtine rungtyje lietuvis pasidabino sidabru, o dvigubai ilgesnės distancijos finale iškovojo Europos jaunimo čempiono titulą. Medalius Aleksas skynė ir varžybose Lietuvoje – Klaipėdoje trumpajame baseine vykusiame šalies suaugusiųjų čempionate Aleksas neturėjo lygių visose plaukimo krūtine distancijose.

Geriausia suaugusiųjų trenere išrinkta Ina Paipelienė.

Į pergalių kelią ne vienerius metus Daną Rapšį ir Andrių Šidlauską sėkmingai vedusi trenerė 2021 metais rūpinosi Lietuvos olimpinės plaukimo rinktinės nariais, jiems rengiantis dalyvauti Tokijo olimpinėse žaidynėse. Jose mūsų sportininkai pateko į vieną finalą ir keturis pusfinalius. Trenerė Ina taip pat vadovavo Lietuvos suaugusiųjų komandai Baltijos šalių čempionate Klaipėdoje ir buvo paskirta vyr. trenere Europos plaukimo čempionate Budapešte.

Ina Paipelienė. Manto Daškevičiaus nuotr.

„Labai ačiū. Tikrai nesitikėjau šio apdovanojimo, bet esu labai dėkinga. Viso to nebūtų be mūsų komandos – Andriaus Bogdelio ir Linos Katelytės, kurie padėjo Danui, Andriui per keletą metų pasiekti tokių labai gerų rezultatų“, – dėkojo I. Paipelienė.

Geriausiu LPF metų sportininku paskelbtas Danas Rapšys (tren. Ina Paipelienė, Žilvinas Ovsiukas).

Nors olimpinės žaidynės Danui nesusiklostė taip, kaip norėtasi (pasiektas vyrų 200 m plaukimo l. stiliumi finalas), panevėžietis 2021 metais Lietuvai parvežė medalius iš Europos ir pasaulio plaukimo čempionatų. Nepraleidęs nei vieno pasaulio plaukimo taurės etapo jis bendroje sezono vyrų įskaitoje užėmė garbingą 5 vietą ir dar kartą įrodė, kad yra stipriausių pasaulio plaukikų elite.

Danas Rapšys ir Asta Dirgėlienė. Manto Daškevičiaus nuotr.

„Dažnai manęs klausia, koks tas jausmas, gauti tokį apdovanojimą. Džiaugiuosi, kad šį Geriausio sportininko vardą galiu dalintis su kitais plaukikais. Mes galime kartu treniruotis, juokauti, žaisti ir visi būti lygūs. Nėra vieno geriausio ar prastesnio. Mes visi esame tie geriausi sportininkai. Kiekvieną dieną siekiame savo tikslų, bandome juos įgyvendinti. Kai kada pasiseka, kai kada ne. Tikiuosi, kad šie metai bus visiems tokie, kad pasistengsime taisyti tas visas klaidas ir būsime su visais lygūs. O svarbiausia – komanda. Linkiu, kad visi būtume draugiški, gerai sutartume, nes tai veda link pergalių kelio. Labai ačiū“, – dėkojo D. Rapšys.

Vaizdo sveikinimą Danui atsiuntė FINA pasaulio plaukimo taurės nugalėtojas Matthew Sates ir Europos ir pasaulio čempionas Kliment Kolesnikov.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: