Panevėžio PPAR nuotr.

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmams – 90

1925 m. birželio 18 d. Kaune buvo įkurti pirmieji Lietuvoje prekybos ir pramonės rūmai. Jų vaidmuo ir reikšmė valstybės gyvenime buvo pažymėti 1922 ir 1928 m. Konstitucijose.

Rūmų branda neatsiejama nuo valstybės raidos. Jie vykdė ir iki šiol vykdo valstybės deleguotas funkcijas, atstovauja Lietuvai tarptautinėse organizacijose, puoselėja verslo kultūrą ir socialinę atsakomybę, kuria solidarumu bei pagarba grįstus tarpusavio santykius, verslininkams atveria kelius į pasaulio rinkas.

Per atkurtos nepriklausomybės dešimtmečius rūmai sukūrė pagrindus verslo savivaldai ir bendruomeniškumui, tapo atsakingai veikiančiais valdžios socialiniais partneriais, sukūrė įmonių konkurencingumui reikalingą paslaugų sistemą, efektyviai veikia Europos ir pasaulio verslo aplinkoje. Būti Rūmų nariu yra garbės, reputacijos ir reikšmingos rekomendacijos ženklas. Rūmai,  kurdami gerąją patirtį, visuomet atviri naujoms idėjoms, konstruktyviam dialogui su visomis visuomenės grupėmis.

„Džiaugiamės, kad po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo visoje Lietuvoje ir Panevėžyje buvo  atkurta prekybos ir pramonės rūmų veikla. Šiandien be aktyvių verslininkų, aktyvių rūmų narių veiklos, neįsivaizduojamas šalies politinis, socialinis ir ekonominis gyvenimas. Rūmai kartu su politine šalies valdžia dalyvauja įstatymų leidime, socialinių modelių bei šalies ateities vizijų kūrime. Tikiu, kad šis bendradarbiavimas yra sveikintinas, būtinas ir vedantis šalį Valstybės gerovės link“, – sakė Panevėžio prekybos pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas.

2015 m. birželio 18 d.16 val. Kauno valstybiniame muzikiniame teatre rengiamas iškilmingas rūmų 90-mečio minėjimas. Jame pakviesti dalyvauti aukščiausi valstybės pareigūnai, užsienio kolegos, savivaldybių merai, socialiniai partneriai, visų Lietuvoje veikiančių rūmų nariai, rūmų sistemai nusipelnę žmonės. Ši šventė – atminties ir pagarbos ženklas visiems, kūrusiems rūmus, puoselėjusiems organizacijos vertybes bei tradicijas ir kartu paraiška drąsiai imtis XXI amžiaus iššūkių.

Rūmų 90-mečio minėjimo iškilmėse bus įteikti garbingi apdovanojimai – aukso ir sidabro „Darbo žvaigždės“.

Koncertinėje programoje skambės jaunųjų talentų, tarptautinių konkursų laureatų, kilusių iš įvairių Lietuvos regionų, atliekami kūriniai, akomponuos Vytauto Didžiojo universiteto styginių instrumentų kvartetas.

Vakaro rėmėjai – UAB „Serfas“, UAB „Silberauto“, UAB „Artva“, partneriai – UAB „Stumbras“, UAB „Globus Trade“, UAB „ICECO“, „Italiana Lt” ir Jūratės Gulbinienės įmonė.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: