Organizatorių nuotr.

Lietuvos profesionalių teatrų festivalyje „Vaidiname žemdirbiams“ – panevėžiečių sėkmė

Rokiškyje jau trisdešimt devintą kartą įteiktos profesionaliųjų teatrų festivalio „Vaidiname žemdirbiams“ premijos. Festivalyje dalyvavusio Panevėžio lėlių vežimo teatro spektaklis „Anderseno sapnas“ laimėjo geriausio spektaklio vaikams apdovanojimą, o Panevėžio muzikinio teatro drauge su Baltijos baleto teatru pastatytas spektaklis „Karmen“ pelnė festivalio žiūrovų simpatijas ir buvo apdovanotas žiūrovų prizu.

Vienintelis Europoje Panevėžio lėlių vežimo teatras festivalyje pristatė spektaklį „Anderseno sapnas“ (rež. O. Dmitrijeva). Tai legendinio danų pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno istorija apie dvidešimt penkis alavinius kareivėlius, kuriuos nulipdė iš alavinio šaukšto. Alavo užteko tik dvidešimt keturiems tvirtiems kareiviams, paskutinysis iš jų turėjo tik vieną koją, tačiau tai jam nesutrukdė būti mažiau narsesniu, kitokiu nei jo ginklo broliai. Istorija apie kupiną tikėjimo savimi, drąsos bei ryžto kareivėlį nesibaigia laimingai, kaip dažniausiai baigiasi kitos pasakos.

Vienaveiksmiame balete „Karmen“ (M. S. Šimulynaitė) ypatinga vieta skiriama technologijoms, į spektaklio dramaturgiją lyg atskiras personažas čia įsilieja holograminės vaizdo projekcijos. Spektaklio metu scenoje atgijo beveik pusantro šimto metų menininkų ir kūrėjų vaizduotę žadinantis fatališkosios Karmen paveikslas.

Festivalis „Vaidiname žemdirbiams“ yra vienintelis teatrų festivalis Lietuvoje, be pertraukų gyvuojantis keturis dešimtmečius. Renginys išlaikė prizų-premijų teikimo ir teatrų rėmimo tradicijas. Savo ilgaamžiškumu bei unikalumu jis tapo ir visos Lietuvos kultūrinio gyvenimo reiškiniu. Šis renginys – tai spektaklių įvairovė, orientavimasis į skirtingas amžiaus grupes bei kvietimas gilintis ne tik į patį teatrą, bet ir tapti jo dalimi, diskutuoti, reaguoti, gyventi festivaliu.

Organizatorių nuotr.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: