Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Panevėžio skyriaus nuotr.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Panevėžio skyriuje – nuo mažų gerumo darbų iki projektų pataisos namuose

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) Panevėžio skyrių būtų galima pavadinti gerumo aviliu, kuriame it bitės pluša virš 600 savanorių. Kasdien jie susiduria su įvairiausiomis užduotimis ir neapsiriboja vien tik LRK programų veiklomis.

LRK Panevėžio skyriaus vadovė Reda Revotė pastebi, kad šiuo metu aktyviai veikia dvi programos –  „Šilti apsilankymai“ ir Pirmosios pagalbos programa. Skyriaus vadovė pasakoja, jog miestiečiai savanoriai nemažai dėmesio skiria lankomų senjorų judėjimui – skatina juos judėti kartu lauke, daryti ryto mankštas.

„Kai kurios iniciatyvos ir LRK programos skyriuje dar tik startuoja, nes jas pristabdė pastarųjų metų krizės. Tačiau turime įvairių planų – tarp jų ir jaunimo programa, kuri bus orientuota į globalias problemas, tokias kaip klimato kaita ar psichologinė jaunų žmonių sveikata“, – teigia skyriaus vadovė.

Šiomis programomis organizacijos veiklos nesibaigia. Gavę pagalbos prašymą, Panevėžio savanoriai skuba padėti žmonėms, net jei tai tebūna maži darbai, pavyzdžiui, nukasti sniegą pas senolę ar nuvežti neįgalų žmogų į kapines. Būna atvejų, kai tenka bendradarbiauti ir su kitomis institucijomis. Jei lauke šąla benamis ar rajone dingsta žmogus, LRK Panevėžio skyrius suteikia informaciją tuo besirūpinančioms tarnyboms.

Savanorių pagalba pataisos namuose

Pernai vasarą LRK Panevėžio skyrius įgyvendino projektą „Kompleksinės paslaugos šeimai“ Panevėžio moterų pataisos namuose. Projekto idėja – įstaigos mamų dalyvavimas pozityvios tėvystės mokymuose su psichologe Akvilija Kiburiene. Šių mokymų metu LRK savanorės organizavo užsiėmimus jų vaikams.

Anot R. Revotės, tokia savanorystės forma buvo pilna iššūkių: „Pataisos namuose apsilankiusios savanorės pasakojo, kad bausmę atliekančios moterys labai saugo savo vaikus ir sunkiai prisileidžia svetimus žmones. Kartais prireikdavo net 2–3 savaičių, kad moterys pasijaustų labiau užtikrintos ir imtų labiau pasitikėti kitais žmonėmis. Tik po kelių apsilankymų, jos leido savo vaikams žaisti ir bendrauti su mūsų savanoriais.“

Todėl ši savanorystė buvo daugiau nei tiesiog bendravimas su nuteistųjų vaikais. Viso projekto metu savanorės pataisos namų moteris mokė socialumo, atsakomybės, skatino pasitikėti žmonėmis. R. Revotė priduria, kad šis laikas buvo labai prasmingas, todėl nuo lapkričio mėnesio kelios LRK Panevėžio skyriaus narės pradėjo lankytis „Vaiko ir motinos namuose” – vietoje, kur šiuo metu gyvena pataisos namų nuteistosios su mažamečiais vaikais.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Panevėžio skyriaus nuotr.

„Mūsų tikslas yra savo pavyzdžiu parodyti, kad gyvenimas gali būti kitoks joms ir jų vaikams, o suklupus tikrai įmanoma atsikelti, tik svarbu priimti siūlomą pagalbą iš aplinkos. Savanorės stengiasi užmegzti su moterimis santykius, įgauti jų pasitikėjimą tam, kad pavyktų gilesni pokalbiai ir bendradarbiavimas”, – pasakoja vadovė.

Ledus pralaužiantis artumas

Skyriuje daug dėmesio skiriama bendravimui su vienišais, atstumtais žmonėmis. Savanoriai lankosi tiek Jotainių socialinės globos namuose, tiek Panevėžio Šv. Juozapo globos namuose, kuriuose stiprina socialinį ir emocinį ryšį su gyventojais. Šiose įstaigose savanoriai organizuoja įvairius užsiėmimus: su seneliais kepa pyragus, skaito knygas, vaikšto lauke, padeda sportuoti bei atliepia kitus senjorų laisvalaikio poreikius.

Kaip pastebi R. Revotė, pagyvenusiems žmonėms trūksta bendravimo ir nors per pirmąjį savanorių pasilankymą jie bendrauja kukliau, vėliau tampa vis drąsesni: „Matome tų žmonių poreikį išsikalbėti – kartais pasiguosti galbūt prastėjančia sveikata, o kartais pasidžiaugti, kad nėra palikti vieni ir pamiršti. Todėl tikrai matome savanorystės prasmę šiuose namuose ir kiekvieną kartą iš globos namų išeiname pakylėti bei praturtinti dvasiškai.”

Kiekvienas norintis prisidėti prie organizacijos veiklų ir jos kasdienių gerų darbų turi galimybę skirti 1,2% nuo gyventojų pajamų mokesčio (GPM) Lietuvos Raudonajam Kryžiui. Organizacijos (identifikacinis numeris) kodas 1,2 proc. paramos formai – 190679146, daugiau informacijos: https://www.redcross.lt/skirkite-2-procentus


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: