AINA.LT nuotr.

Lietuvos restoranai muša pavojaus varpais

Rusėjo 27 dieną nuo 11 iki 13 valandos Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija Vilniuje Vinco Kudirkos aikštėje rengia protesto akciją prieš valdžios ketinimus jau šiemet viešojo maitinimo įstaigoms panaikinti lengvatinį 9 procentų Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą.

Prieš 29 metus įkurta asociacija vienija daugiau kaip 400 apgyvendinimo, viešojo maitinimo, mokymo ir šio sektoriaus partnerių, yra sukūrusi 42 tūkst. darbo vietų, sumoka į biudžetą 170 mln. eurų ir jos indėlis į BVP sudaro 5 procentus. Tiesa, šiai asociacijai priklauso tik dvi Panevėžio įmonės: „Romantic“ ir „Vasaris“.

„Vasario“ prekybos centro direktoriaus pavaduotoja Miglė Gruzdienė patikino, kad įmonė visiškai palaiko ir palaikys protestuotojų reikalavimus.

„Mūsų visų reikalavimas, kad viešajam maitinimui, kaip kad buvo žadėta, dar bet metus būtų išlaikytas lengvatinis 9 proc. PVM tarifas, tačiau Finansų ministerija ir Vyriausybė neapgalvotai siūlo panaikinti mokesčio lengvatas, o neproporcingai išaugus ir energetikos kainoms tai reikštų didžiosios dalies šio sektoriaus žlugimą. Mes dar tik atidirbinėjame 2020-2021 metų nuostolius, nors Vyriausybė buvo žadėjusi, kad nesumokėtus mokesčius reiks gražinti per kelis metus, tačiau dabar kažkas pasikeitė ir reikalaujama atsiskaityti per metus. Tikimės, kad galutinį sprendimą priimsiantis Seimas turės daugiau sveiko proto“,- sakė M.Gruzdienė.

„Romantic“ viešbučio, restorano ir SPA savininkė ir generalinė direktorė Dalia Remeikaitė sakė, kad „Romantic“ – ne vien restoranas, todėl jo darbuotojai protestuoti nevyks, tačiau visais 100 procentų palaikys protesto akciją.

„Į mūsų veiklą valdžia žiūri kaip į kokią podukrą, todėl PVM mokesčio lengvatų naikinimas yra tolygus šio verslo žlugdymui. Jau nelaukiant PVM likimo Panevėžyje užsidarė nemažai kavinių, nes neproporcingai išaugo energetikos kainos. Jau dabar iš pusšimčio atleidome 4 ar 5 darbuotojus, o nuo spalio 1-osios nutraukiame SPA baseino darbą. Kaip beskaičiavome, bet supratome kad latvių atvežami pinigai nepadengia išlaidų. Žiemą net manome dalį viešbučio uždaryti. Dabartinė Lietuvos valdžia labai toli nuo ekonomikos, tačiau mes kaip nors išgyvensime. Praėjome areštines, Šiaulių tardymo izoliatorius ir esame gerai užsigrūdinę nervus, todėl mes kaip nors išgyvensime“,- su juntama sarkazmo gaidele kalbėjo D.Remeikaitė.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: