Lietuvos rinktinę ketvirtadienį palaikykime ir gyvai, ir prie ekranų: K. Maksvytis kreipėsi į fanus

Šį ketvirtadienį po pertraukos ant parketo ir vėl išvysime Kazio Maksvyčio vadovaujamą Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę, kuri pradės savo kovas atrankose į 2025 m. Europos krepšinio čempionatą. Pirmosios rungtynės prieš Lenkiją sostinėje įvyks jau šį vakarą. Prieš rungtynes kalbintas vyriausiasis rinktinės treneris Kazys Maksvytis neslepia, kad šeštojo žaidėjo – sirgalių – palaikymas yra svarbus, o sostinėje jis visuomet puikiai jaučiamas. Treneris kviečia tradiciją pratęsti ir šiemet, ir rungtynes stebėti ne tik prie ekranų per TV3, bet rinktinės į areną atvykti palaikyti ir gyvai.

K. Maksvytis pasakoja spėjęs tiek pailsėti, tiek ir pasiilgti rinktinės, o laivą laiką skyręs plano susidėliojimui, kai kurių žaidėjų lankymui ir pasiruošimui langams. „Nuotaikos geros – tikiuosi, kad su ta didesne energija visiems bus geriau“, – sako jis.

Treneris džiaugiasi, jog šiemet žaidėjus langams prisikviesti buvo kur kas lengviau nei įprastai. Pertrauką šiuo metu daro ne tik nacionalinės krepšinio lygos, bet ir Eurolyga, todėl rinktinės sudėtyje matysime tokius žaidėjus kaip Edgaras Ulanovas, Lukas Lekavičius, Tomas Dimša ir Rokas Giedraitis.

Anot jo, tokį didelį žaidėjų norą būti rinktinėje tikriausiai nulėmė keli veiksniai: „Pirmiausiai – olimpiniai metai. Galbūt žaidėjai nori dalyvauti olimpiadoje, todėl į rinktinę atvažiuoja iš anksto. O kitas dalykas – tai, kad Eurolyga susitarė su FIBA, susiderino tvarkaraštį ir pagaliau neturime rungtynių tuo pačiu metu.“

Laiko pasiruošti pirmosioms rungtynėms, anot trenerio, visuomet norėtųsi daugiau, tačiau visiems sąlygos vienodos. Pirmiesiems priešininkams lenkams – taip pat. „Pirmiausiai reikia pailsėti po savaitgalį vykusių kovų, suteikti ne per daug informacijos, kad žaidėjai ją priimtų, ir per trumpą laiką kuo geriau pasiruošti“, – sako K. Maksvytis.

Tiesa, kaip nurodo treneris, Lenkija bus gana rimtas varžovas. „Su savo lyderiais ir tokiais Eurolygos žaidėjais kaip Aleksanderis Balcerowskis iš „Panathinaikos“ ar Mateušas Ponitka iš „Partizano“, atvažiuoja turbūt stipriausios sudėties Lenkijos rinktinė. Su tuo pačiu treneriu rinktinė žaidžia jau kelintus metus, yra susižaidę. Nereikia pamiršti ir to, kaip prieš porą metų jiems neblogai sekėsi pasaulio krepšinio čempionate. Tai – pakankamai stiprus varžovas, todėl ir rungtynėms ruošiamės labai rimtai ir atsakingai“, – atskleidžia jis.

Būtent todėl, anot K. Maksvyčio, pirmųjų rungtynių metu itin svarbus ir Lietuvos sirgalių palaikymas „Avia Solutions Group arenoje“.

„Vilniuje Lietuvos rinktinę visuomet palaiko gana neblogai – tikimės, kad ta tradicija tęsis. Prie savo fanų visuomet žaisti smagiau. Tai suteikia papildomos energijos, o sirgaliai tampa šeštuoju žaidėju – tikimės, kad tas pats bus ir šiemet“, – sako jis.

Visai neseniai K. Maksvytis keliavo ir į JAV, kur aplankė Joną Valančiūną, Domantą Sabonį ir kylančią krepšinio žvaigždę Matą Buzelį. Kaip atskleidžia treneris, iš kelionės grįžo su puikiomis naujienomis.

„Iš visų šių žaidėjų išgirdau, kad jie pasiruošę padėti rinktinei, jei nesukliudys traumos ar kažkokios kitos problemos. Tai – svarbiausia žinia, kurią išgirdome. Abu lyderiai – tiek Domas, tiek Jonas – nori atvažiuoti ir tai yra smagu. O dėl Mato, matome, kad auga jaunas ir perspektyvus žaidėjas, kuris netolimoje ateityje taps ir NBA žaidėju. Smagu, kad jis nusprendė atstovauti Lietuvą ir žaisti jau nuo šiemet“, – sako K. Maksvytis.

LIETUVA – LENKIJA – jau šį ketvirtadienį, 19.30 val. per TV3 ir tv3.lt!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: