Lietuvos savivaldybės mokytojų sąskaita sutaupo 50 mln. eurų per metus

Didžiausia šalyje Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) atliko Lietuvos savivaldybių apklausą. Siekta išsiaiškinti kiek savivaldybės finansuoja ikimokyklinį ugdymą. Pagal galiojančius įstatymus, pusę pinigų ikimokyklinio ugdymo mokytojų atlyginimams skiria LR Vyriausybė, kitą pusę privalo skirti savivaldybės.

„Skaičiai, švelniai tariant, šokiruoja. Iš surinktų duomenų atlikta analizė atskleidė, jog ikimokyklinio ugdymo mokytojų sąskaita savivaldybės sutaupo apie 50 mln. eurų. Privalėtų skirti beveik 100 mln., tačiau realiai skiria tik pusę. Preliminariais skaičiavimais ikimokyklinio ugdymo mokytojų Lietuvoje yra apie 10 tūkst. Tai reiškia, jog kiekvienas iš jų per mėnesį vidutiniškai negauna 400 eurų arba per visą Lietuvą nėra finansuojama virš 3700 ikimokyklinio ugdymo mokytojų etatų“, – sako LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas.

Remiantis Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos atlikta analize matyti, kad Panevėžio apskrityje geriausiai atrodo Rokiškio rajono savivaldybė skirdama net 121 procentą, t.y. viršydama LRV nutarime nustatyto 100% sumą  137 458 eur.

Biržų rajono savivaldybė skiria 114 procentų t.y. viršija LRV nutarime nustatyto 100% sumą  75 tūkst. eur.

Panevėžio rajono savivaldybė skiria 96 procentus, taip sutaupydama 28 917 eur.

Anykščių rajono savivaldybė skiria 94 procentus, taip sutaupydama 33 172 eur.

Panevėžio miesto savivaldybė skiria tik 70 procentų lėšų, taip sutaupydama 1 027 006 eur.

Pasvalio rajono savivaldybė skiria 48 procentus, taip sutaupydama 127 442 eur.

Kupiškio rajono savivaldybė skiria 43 procentus, taip sutaupydama 189 201 eur.

Apklausa atlikta po savivaldybių išreikšto noro decentralizuoti švietimo sistemos finansavimą ir visus pinigus skirti savivaldybėms tvarkytis savarankiškai.

„Nuolat kartojame, jog toks sprendimas būtų didelė klaida. Iš savo narių visoje Lietuvoje girdime, kad savivaldybėms švietimas nėra prioritetas. Todėl nereikėtų stebėtis prastėjančiais mokinių rezultatais, kai mokytojais nesirūpinama“, – pabrėžia LŠMPS vadovas.

LŠMPS siūlymu, LR Vyriausybė per artimiausius dvejus metus palaipsniui turėtų perimti visą ikimokyklinio ugdymo finansavimą į savo rankas. Kitu atveju, situacija švietime ir toliau blogės.

Detali savivaldybių apklausos analizė pateikiama prisegtuose dokumentuose.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) vienija daugiau nei 10 tūkst. narių visoje Lietuvoje ir yra didžiausia Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK) priklausanti profesinė sąjunga.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: